Byla 2-9-571/2013
Dėl santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygų pakeitimo

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Vilma Gadiškienė, sekretoriaujant Loretai Staknevičienei, dalyvaujant atsakovei V. K., institucijos teikiančios išvadą Marijampolės savivaldybės Vaikų teisių apsaugos tarnybos atstovui V. Z., teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo V. K. ieškinį atsakovei V. K., institucijai teikiančiai išvadą Marijampolės savivaldybės Vaikų teisių apsaugos tarnybai dėl santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygų pakeitimo ir ,

Nustatė

2Ieškovas V. K. prašo pakeisti santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygą dėl sūnaus Justo gyvenamosios vietos nustatymo , ir sūnaus J. K. gyvenamąją vietą nustatyti su tėvu V. K.. Taip pat prašo nustatyti , kad atsakovė V. K. sūnaus J. K. išlaikymui mokės po 350 litų kas mėnesį iki jo pilnametystės.

3Į bylos nagrinėjimą neatvyko ieškovas V. K. ir jo atstovas advokatas R.Bradūnas. Atstovui advokatui R.Bradūnui apie posėdžio vietą ir laiką pranešta tinkamai, neatvykimo priežastys nežinomos, todėl byla nagrinėtina ieškovui nedalyvaujant.

4Atsakovė V. K. parodė, kad sūnus metus laiko mokėsi ir gyveno Anglijoje kartu su tėvu. 2012 metų vasarą sūnus sugrįžo į Lietuvą ir šiuo metu mokosi Lietuvoje. Atsakovė prašo ieškinį atmesti, kadangi sūnaus gyvenamoji ir mokslo vietos yra Lietuvoje.

5Marijampolės savivaldybės Vaikų teisių skyriaus atstovas V. Z. parodė, kad 2012 metų vasarą J. K. buvo išreiškęs norą gyventi kartu su tėvu Anglijoje, kur norėjo ir mokytis. Šiuo metu J. K. mokosi Lietuvoje, gyvena kartu su motina, todėl mano, kad ieškinį tikslinga atmesti.

6Ieškinys atmestinas.

7Bylos nagrinėjimo metu nustatyta, kad 2009-09-03 Marijampolės rajono apylinkės teismo sprendimu pareiškėjų santuoka nutraukta bendru šalių sutikimu ir sūnaus J. K. gyvenamoji vieta nustatyta su motina V. K. bei iš V. K. priteistas išlaikymas nepilnamečiui sūnui Justui, mokamas po 350 litų iki jo pilnametystės.

82012-08-28 paaiškinimu J. K. buvo nurodęs, kad jis pageidauja gyventi su tėvu Anglijoje. Bylos nagrinėjimo metu J. K. paaiškino, kad jis nuo mokslo metų pradžios gyvena su motina Marijampolėje, kur lanko gimnaziją ir nenori vykti gyventi į Angliją, nes pasikeitė jo norai. Jis nurodė, kad mokėsi Anglijoje specializuotoje sporto mokykloje, po patirtos traumos suprato, kad toje mokykloje mokytis negali, todėl ateitį savo sieja su Lietuva ir nori gyventi su mama.

9Nustatant nepilnamečių vaikų gyvenamąją vietą atsižvelgiama į kiekvieno iš tėvų galimybes ir pastangas užtikrinti pagrindinių vaiko teisių ir pareigų įgyvendinimą, kiekvieno iš tėvų šeimos aplinkos sąlygas, vaiko norus ir pažiūras, kilęs ginčas dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo sprendžiamas vadovaujantis vaiko interesais ir atsižvelgiant į jo norą (Lietuvos aukščiausiojo teismo senato 2002 06 21 nutarimas Nr.35,3,4p.), pirmenybę teikiant vaiko interesams.

10Ieškovas nepateikė teismui jokių įrodymų, kodėl tikslinga vaiko gyvenamąją vietą nustatyti su juo.

11Atsižvelgiant į tai, kad nepilnametis J. K. gyvena su motina Marijampolėje, kur lanko mokyklą, į J. K. išreikštą nuomonę , ieškinys atmestinas.

12Iš ieškovo priteistina 10,50 litų pašto išlaidų valstybei (CPK 88 str.,92 str.).

13Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 270 str., 385 str.,

Nutarė

14Ieškinį atmesti.

15Priteisti iš ieškovo V. K. a.k. ( - ) 10,50 litų pašto išlaidų valstybės naudai.( sumokant į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos sąskaitą Nr. LT24 7300 0101 1239 4300, „Swedbankas“, įmokos kodas 5660).

16Sprendimas per 30d. gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per šį Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai