Byla B2-1576-413/2015
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Statra“ priėmimo klausimą

1Kauno apygardos teismo teisėjas Gintautas Koriaginas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Baksta“ pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Statra“ priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovė UAB „Baksta“ 2015 m. vasario 6 d. kreipėsi į teismą su pareiškimu, kuriuo prašo iškelti bankroto bylą atsakovei UAB „Statra“.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4Įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 10 straipsnio 3 dalies 2 punkte imperatyviai numatyta, jog teismas atsisako iškelti bankroto bylą, jeigu įmonei yra iškelta restruktūrizavimo byla. Vadovaujantis ĮBĮ 10 straipsnio 1 dalimi bankroto bylos iškeliamos ir nagrinėjamos Civilinio proceso kodekso nustatyta ginčo teisenos tvarka, išskyrus ĮBĮ numatytas išimtis (CPK 1 straipsnio 1 dalis). Teismų informacinės sistemos Liteko duomenimis nustatyta, kad Kauno apygardos teismo 2015 m. vasario 3 d. nutartimi UAB „Statra“ iškelta restruktūrizavimo byla, nutartis įsiteisėjusi. Vadovaujantis CPK 137 straipsnio 2 dalies 5 punktu, teismas turi atsisakyti priimti ieškinį, jei teismo žinioje yra byla dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu. Nustačius, kad Kauno apygardos teismo 2015 m. vasario 3 d. nutartimi UAB „Statra“ iškelta restruktūrizavimo byla, laikytina, kad teismo žinioje yra byla dėl ginčo tarp tų pačių šalių (UAB „Statra“ ir jos restruktūrizavimo byloje patvirtintų, bei kitų potencialių restruktūrizuojamos bendrovės kreditorių), dėl to paties dalyko (dėl ūkine komercine veikla užsiimančio verslo subjekto, turinčio finansinių sunkumų, specialios skolų ir turto administravimo procedūros) ir tuo pačiu pagrindu (dėl atsakovės UAB „Statra“ nemokumo).

5Pažymėtina, kad atsisakymas priimti pareiškimą CPK 137 straipsnio 2 dalies 5 punkto pagrindu neužkerta kelio ieškovei kreiptis į restruktūrizuojamą UAB „Statra“ dėl kreditorinio reikalavimo patvirtinimo.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 straipsnio 2 dalies 5 punktu, teisėjas

Nutarė

7atsisakyti priimti ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Baksta“ pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Statra“ ir grąžinti pareiškimą su jo priedais ieškovei.

8Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai