Byla 2-22855-945/2013
Dėl skolos priteisimo priėmimo klausimą

1Kauno apylinkės teismo teisėjas Marius Bartninkas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas ieškovės UAB „Kraustykis lengvai“ ieškinio atsakovei UAB „Vilniaus statybos trestas“ dėl skolos priteisimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Ieškovė ieškiniu prašo priteisti iš atsakovės 745,36 Lt skolą, 1469,62 Lt delspinigių, 7,46 proc. metinių palūkanų bei visas turėtas bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškinį priimti atsisakytina kaip neteismingą Kauno apylinkės teismui.

4Bendra CPK nustatyta teismingumo taisyklė numato, kad ieškiniai pareiškiami teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą, juridiniam asmeniui – pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre (CPK 29 str.). Kaip matyti iš ieškinio turinio, atsakovės UAB „Vilniaus statybos trestas“ buveinė yra Nemenčinės pl. 43A-5, Vilniuje. Atsižvelgiant į tai, kad atsakovės buveinė yra Vilniuje, konstatuotina, kad ieškinys yra neteismingas Kauno apylinkės teismui ir jį atsisakytina priimti (CPK 137 str. 2 d. 2 p.). Ieškovei išaiškintina, jog su analogišku ieškiniu ji turi teisę kreiptis į Vilniaus miesto apylinkės teismą (Laisvės pr. 79A, Vilnius).

5Atsižvelgiant į tai, kad ieškinį atsisakyta priimti, ieškovei gražintinas jos vardu sumokėtas žyminis mokestis (CPK 87 str. 1 d. 3 p.). Žyminį mokestį gražinti privalo Valstybinė mokesčių inspekcija, ieškovei pateikus įsiteisėjusią teismo nutartį (CPK 87 str. 3 d.).

6Vadovaujantis CPK 137 straipsnio 3 dalimi, ieškinį atsisakius priimti, ieškovei kartu su patvirtinta šios nutarties kopija grąžintinas ieškinys ir jo priedai, išskyrus ieškinio kopiją, registruotą teisme. Ieškovei išaiškintina, jog tuo atveju, jeigu ieškovė pasinaudos jai suteikta procesine teise apskųsti šią nutartį, kartu su atskiruoju skundu ji privalo atsiųsti teismui ir šia nutartimi grąžintus dokumentus.

7Teismas, vadovaudamasis LR Civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p., 3 d., 290-291 str.,

Nutarė

8Atsisakyti priimti ieškovės UAB „Kraustykis lengvai“ ieškinį atsakovei UAB „Vilniaus statybos trestas“ dėl skolos priteisimo ir jį kartu su pateiktais dokumentais gražinti ieškovei.

9Išaiškinti ieškovei, jog su analogišku ieškiniu ji turi teisę kreiptis į Vilniaus miesto apylinkės teismą (Laisvės pr. 79A, Vilnius).

10Įpareigoti VMI prie Finansų ministerijos grąžinti ieškovei UAB „Kraustykis lengvai“, į.k. 300822543, 35 Lt (trisdešimt penkių litų) žyminį mokestį, sumokėtą 2013-11-06 mokėjimo nurodymu Nr. 818.

11Kartu su nutarties kopija ieškovei grąžinti ieškinį ir jo priedus, išskyrus ieškinio kopiją, registruotą teisme. Išaiškinti ieškovei, jog tuo atveju, jeigu ieškovė pasinaudos jai suteikta procesine teise apskųsti nutartį, kartu su atskiruoju skundu ji privalo atsiųsti teismui šia nutartimi grąžintus dokumentus.

12Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai