Byla 2-1759-571/2012
Dėl tėvystės nuginčijimo

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Vilma Gadiškienė, sekretoriaujant Loretai Staknevičienei, dalyvaujant atsakovei R. S., atsakovės atstovui advokatui V.Jazbučiui, institucijos teikiančios išvadą Marijampolės savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus atstovei V. Š., teismo posėdyje nagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo R. S. ieškinį atsakovei R. S. , institucijai teikiančiai išvadą Marijampolė savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriui dėl tėvystės nuginčijimo ir ,

Nustatė

2Ieškovas R. S. ieškiniu paršo pripažinti, kad jis nėra R. S. biologinis tėvas.

3Į bylos nagrinėjimą neatvyko ieškovas R. S. ir jo atstovas advokatas R.B , jiems apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką pranešta teismo šaukimu asmeniškai. Neatvykimo priežastys nežinomos.

4Byloje yra gautas ieškovo R. S. pareiškimas, kuriuo jis atsisako nuo ieškinio dėl tėvystės nuginčijimo . Prašyme nurodo, kad procesinės atsisakymo nuo ieškinio pasekmės yra žinomos.

5Atsakovė ir jos atstovas neprieštaravo dėl gauto prašymo, tačiau prašė priteisti iš ieškovo visas patirtas bylinėjimosi išlaidas.

6Marijampolės vaikų teisių apsaugos skyriaus atstovė su atsisakymu nuo ieškinio sutiko ir tam neprieštaravo.

7Ekspertizės aktu byloje nustatyta, kad R. S. yra R. S. tėvas (b.l.42). Ieškovas , remiantis šiuo aktu, atsisako nuo ieškinio ir prašo bylą nutraukti. Remiantis išdėstytu bei esant šalių sutikimui, atsisakymas nuo ieškinio priimtinas ir byla nutrauktina.

8Nutraukus bylą iš ieškovo priteistina 1500 litų už advokato pagalbą atsakovės naudai, tai pat priteistina 100 litų kelionės išlaidų, susijusių su degalų pylimu į automobilį, kuomet atsakovė su sūnumi vyko 2012 10 16 dieną ,ekspertizės atlikimui, į ekspertinį skyrių Viliuje. ( CPK 88 str., 93 str., 98 str.).

9Iš ieškovo priteistina 12 litų pašto išlaidų valstybei (CPK 88 str.,96str.).

10Vadovaujantis CPK 293 str. 1d.4p.,

Nutarė

11Ieškovo R. S. atsisakymą nuo ieškinio dėl tėvystės nuginčijimo priimti.

12Civilinę bylą pagal ieškovo R. S. ieškinį atsakovei R. S. , institucijai teikiančiai išvadą Marijampolė savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriui dėl tėvystės nuginčijimo nutraukti.

13Priteisti iš ieškovo R. S. a.k( - ) gyv. Kudirkos 97,Marijampolė 1500 litų už advokato pagalbą, 100 litų kelionės išlaidų atsakovės R. S. a.k. ( - ) naudai.

14Priteisti iš ieškovo R. S. a.k( - ) gyv. Kudirkos 97,Marijampolė 16 litų pašto išlaidų valstybei .( sumokant į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos sąskaitą Nr. LT24 7300 0101 1239 4300, „Swedbankas“, įmokos kodas 5660).

15Nutarties nuorašą siųsti ieškovui.

16Nutartis per 7d. atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per šį Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai