Byla e2VP-1211-887/2017
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Agnė Petkevičienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo Lindorff Oy, veikiančio per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, prašymą suinteresuotiems asmenims R. Č., UAB „4finance“, antstoliui G. S. dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese.

3Teismas

Nustatė

4pareiškėjas Lindorff Oy, veikiantis per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, prašo pakeisti išieškotoją vykdymo procese iš UAB „4finance“ į Lindorff Oy, veikiantį per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą. Nurodo, kad 2016 m. gruodžio 19 d. pradinis kreditorius UAB „4finance“ perleido naujajam kreditoriui reikalavimo teisę į R. Č. skolą pagal Alytaus rajono apylinkės teismo išduotą vykdomąjį dokumentą Nr. 2-1153-835/2013.

5Prašymas tenkinamas.

6Vykdymo proceso metu teismui pateikiami pareiškimai nagrinėjami rašytinio proceso tvarka nepranešus suinteresuotiems asmenims, išskyrus atvejus, kai teismas pripažįsta, kad žodinis nagrinėjimas būtinas (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 593 straipsnio 3 dalis). Atsižvelgiant į tai, kad prie prašymo pareiškėja pateikė visus prašymo išsprendimui reikalingus duomenis, pripažintina, kad žodinis prašymo nagrinėjimas nėra būtinas ir prašymas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka, nepranešus suinteresuotiems asmenims.

7CPK 596 straipsnio 1 dalis numato, kad pirmos instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymo numatytais atvejais. Iš teismui pateiktų duomenų matyti, kad Alytaus rajono apylinkės teismas UAB „4finance“ išdavė vykdomąjį dokumentą Nr. 2-1153-835/2013 dėl skolos išieškojimo UAB „4finance“ naudai iš R. Č.. 2016 m. gruodžio 19 d. Skolų portfelio pardavimo sutartimi pradinis kreditorius UAB „4finance“ perleido visas reikalavimo teises į skolininkės R. Č. skolą naujajam kreditoriui Lindorff Oy, veikiančiam per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą. Atsižvelgiant į tai, kad Skolų portfelio pardavimo sutartis yra pagrindas materialinių subjektinių teisių, o atitinkamai ir procesinių teisių vykdymo procese perėmimui, laikoma, kad yra pagrindas pakeisti pradinį išieškotoją UAB „4finance“ išieškotoju Lindorff Oy, veikiančiu per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą.

8Visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui (CPK 596 straipsnio 2 dalis).

9Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 straipsnio 1 dalimi,

Nutarė

10prašymą tenkinti.

11Vykdymo procese vykdomojoje byloje Nr. 0182/13/00401 dėl skolos išieškojimo iš skolininkės R. Č., asmens kodas ( - ) pradinį išieškotoją UAB „4finance“, įmonės kodas 301881644, pakeisti nauju išieškotoju Lindorff Oy, veikiančiu per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, įmonės kodas 111882842.

12Nutartis per 7 dienas nuo patvirtintos jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Alytaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai