Byla 2S-376-123/2010

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininkės teisėjos Virginijos Nijolės Griškevičienės, kolegijos teisėjų Danguolės Martinavičienės, Albinos Pupeikienės, apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi suinteresuoto asmens K. S. atskirąjį skundą dėl Šilutės rajono apylinkės teismo 2009 m. lapkričio 13 d. nutarties civilinėje byloje pagal pareiškėjos Šilutės rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos prašymą dėl teismo leidimo paiimti galvijus bei juos realizuoti išdavimo, suinteresuoti asmenys K. S., antstolis Kęstutis Košius, antstolė Andžela Tamašauskienė,

Nustatė

2pareiškėja kreipėsi į teismą su prašymu dėl teismo leidimo išdavimo, juo prašė išduoti teismo leidimą paimti iš K. S. dvidešimt du galvijus ir perduoti Šilutės rajono savivaldybei dėl jų realizacijos Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

3Šilutės rajono apylinkės teismas 2009-11-13 nutartimi pareiškėjos prašymą tenkino iš dalies, leido paiimti iš K. S. dvidešimt du galvijus ir perduoti Šilutės rajono savivaldybės administracijai.

4Atskiruoju skundu suinteresuotas asmuo K. S. prašo panaikinti Šilutės rajono apylinkės teismo 2009-11-13 nutartį. Teigia, kad teismas neišsiaiškino, ar jis yra kaltas dėl susidariusios sunkios padėties ūkyje, neatkreipė dėmesio į tai, kad pareiškėja nesprendė klausimo, kaip padėti jam ūkininkauti, o priešingai, trukdė prižiūrėti gyvulius. Teismas rėmėsi melagingai, suklastotais, neteisingais duomenimis. Teismas neteisingai nustatė, kad galvijams gali grėsti pavojus dėl jo veiksmų.

5Pareiškėja pateikė atsiliepimą į atskirąjį skundą, nurodo, kad atskirajame skunde išdėstyti teiginiai dėl tariamai neteisėtų jos veiksmų yra visiškai nepagrįsti ir neatitinkantys realybės, todėl prašo atskirąjį skundą atmesti.

6Suinteresuotas asmuo Šilutės rajono savivaldybės administarcija pateikė atsiliepimą į atskirąjį skundą, nurodo, kad nutartis dėl teismo leidimo išdavimo nėra skundžiama atskiruoju skundu, todėl atskirasis skundas turi būti atmestas.

7Apeliacinis procesas nutrauktinas.

8Bylos dėl teismo leidimo išdavimo nagrinėjamos ypatingąja teisena supaprastinta proceso tvarka (CPK 579-582 str.). Šios kategorijos bylos yra nagrinėjamos itin sparčiai, o teismo nutartys šiose bylose negali būti skundžiamos apeliacine ir kasacine tvarka ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos (CPK 582 str. 6 d.).

9CPK 334 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad pirmosios instancijos teismo nutartis atskirai nuo teismo sprendimo galima skųsti apeliacinės instancijos teismui kodekso numatytais atvejais arba kai ginčijama teismo nutartis užkerta galimybę tolesnei bylos eigai. Nagrinėjamu atveju nutartis dėl teismo leidimo išdavimo nėra apeliacijos objektas, todėl pirmosios instancijos teismas teisingai nutarties rezoliucinėje dalyje nurodė, kad teismo priimta nutartis nėra skundžiama, tačiau teismas nepagrįstai gavęs suinteresuoto asmens atskirąjį skundą 2009-11-23 nutartimi jį priėmė ir tokiu būdu pažeidė proceso teisės normas.

10Atskiriesiems skundams paduoti ir nagrinėti taikomos taisyklės, reglamentuojančios procesą apeliacinės instancijos teisme, išskyrus CPK XVI skyriaus antrajame skirsnyje numatytas išimtis (CPK 338 str.). CPK 315 straipsnio antrosios dalies 3 punktas numato, kad apeliacinis (atskirasis) skundas nepriimamas ir grąžinamas jį padavusiam asmeniui, jeigu skundžiamas sprendimas (nutartis) negali būti apeliacinio apskundimo objektas. Jeigu minėta aplinkybė paaiškėja nagrinėjant bylą apeliacine tvarka, apeliacinis procesas nutraukiamas (CPK 315 str. 5 d.). Atsižvelgiant į tai, kad atskirasis skundas paduotas dėl nutarties, kuri negali būti apeliacinio apskundimo objektas ir šis trūkumas paaiškėjo nagrinėjant bylą apeliacine tvarka, todėl apeliacinis procesas dėl Šilutės rajono apylinkės teismo 2009 m. lapkričio 23 d. nutarties nutrauktinas (CPK 315 str. 2 d. 3 p., 315 str. 5 d., 338 str.).

11Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Civilinio proceso kodekso 336?339 straipsniais,

Nutarė

12apeliacinį procesą pagal suinteresuoto asmens K. S. atskirąjį skundą dėl Šilutės rajono apylinkės teismo 2009 m. lapkričio 13 d. nutarties nutraukti.

Proceso dalyviai