Byla B2-1878-392/2014
Dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovų „Miseko group s.r.o.“ ir UAB „Naujas Fasadas“ ieškinius dėl bankroto bylos atsakovui UAB „Tectora“ iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Virginijus Kairevičius, sekretoriaujant Santai Guiskytei, dalyvaujant administratoriaus UAB „Toplit“ įgaliotam asmeniui R. G., viešame teismo posėdyje išnagrinėjęs bankrutavusios UAB „Tectora“ administratoriaus UAB „Toplit“ prašymą dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovų „Miseko group s.r.o.“ ir UAB „Naujas Fasadas“ ieškinius dėl bankroto bylos atsakovui UAB „Tectora“ iškėlimo,

Nustatė

2Teisme gautas administratoriaus UAB „Toplit“ prašymas dėl bankrutavusios UAB „Tectora“ pabaigos. Administratorius nurodė, kad atliko visas ĮBĮ nustatytas likvidavimo procedūras. Jokio įmonės turto nebeliko. 2014-08-18 įvykusio BUAB „Tectora“ kreditorių susirinkimo metu buvo patvirtintas įmonės likvidavimo balansas ir priimtas nutarimas įpareigoti administratorių kreiptis į Vilniaus apygardos teismą su prašymu priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Administratorius teismui pateikė nurodyto kreditorių susirinkimo protokolą Nr. 6, 2014-07-22 likvidavimo balansą, LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2014-07-17 raštą „Dėl pažymos išdavimo“.

3Prašymas tenkintinas.

4Vilniaus apygardos teismo 2012-06-13 nutartimi UAB ,,Tectora“ iškelta bankroto byla, įmonės administratoriumi paskirta UAB „Toplit“.

5Vilniaus apygardos teismo 2012-08-20 nutartimi patvirtinta BUAB „Tectora“ administravimo išlaidų sąmata.

6Vilniaus apygardos teismo 2012-09-11 nutartimi patvirtintas BUAB „Tectora“ kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas, kuris 2014-01-09 nutartimi buvo patikslintas.

7Vilniaus apygardos teismo 2012-12-06 nutartimi BUAB „Tectora“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

8Bylos medžiaga patvirtina, kad įmonė veiklos nebevykdo, jos mokumas neatstatytas, nepadengta bendrovės kreditorinių reikalavimų dalis sudaro 2 011 624,58 Lt. Įmonė turto neturi. 2014-08-18 įvykusio BUAB „Tectora“ kreditorių susirinkimo metu buvo priimtas nutarimas įpareigoti administratorių ĮBĮ nustatyta tvarka kreiptis į Vilniaus apygardos teismą dėl BUAB „Tectora“ pabaigos ir išregistravimo iš Juridinių asmenų registro. Iš Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO matyti, kad neišnagrinėtų bylų, kuriose bankrutavusi įmonė būtų šalimi, ar jai būtų pareikšti kokie nors materialūs reikalavimai, nėra. LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2014-07-17 rašte „Dėl pažymos išdavimo“ nurodyta, jog Agentūra neturi duomenų, kad BUAB „Tectora“ sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas.

9Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas laiko, kad LR Įmonių bankroto įstatymo nustatytos bankroto procedūros bendrovės atžvilgiu iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos.

10Esant tokioms aplinkybėms, pripažintina, kad yra įvykdyti LR Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. reikalavimai, ir yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

11Vadovaudamasis LR Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. ir 5 d., CPK 259 str. – 268 str., teismas

Nutarė

12Pripažinti bankrutavusios UAB „Tectora“ (j. a. k. ( - )) veiklą pasibaigusia.

13Pavesti administratoriui UAB „Toplit“ atlikti veiksmus, numatytus LR Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d. bei informuoti kreditorius apie priimtą sprendimą.

14Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai