Byla 2YT-2083-418/2018
Dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu

1Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmų teisėja Leonora Jakubauskienė, dalyvaujant pareiškėjams L. B. ir G. B.,

2teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjų L. B. ir G. B. prašymą suinteresuotiems asmenims AB SWEDBANK, BIGBANK AS filialui dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu.

3Teismas

Nustatė

4pareiškėjai L. B. ir G. B. prašo nutraukti santuoką abiejų pareiškėjų bendru sutikimu, patvirtinti pasirašytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių ir po santuokos nutraukimo pareiškėjai L. B. palikti iki santuokos sudarymo turėtą pavardę – K. pareiškėjui G. B. palikti pavardę - B.

5Teismo posėdyje pareiškėjai prašymą palaikė ir prašė jį tenkinti. Paaiškino, kad susituokė ( - ), santuoka registruota Druskininkų miesto civilinės metrikacijos skyriuje. Paaiškino, kad nors ir gyvena viename bute, tačiau jau ne vienerius metus nepalaiko santuokinių santykių, santuoka iširo dėl skirtingų charakterių ir pažiūrų, susitaikyti galimybės nėra. Patvirtino, kad Sutartyje dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių pareiškėjai pasidalino kilnojamąjį turtą, vienas kito išlaikymo klausimus išsprendė taikiai, ginčų dėl to nėra, savo kreditorinius įsipareigojimus vykdys L. B.

6Prašymas tenkintinas.

7Pareiškėjai susituokė ( - ), santuoka registruota Druskininkų miesto civilinės metrikacijos skyriuje, įrašo Nr. 115 (8 b. l.). Santuokoje nepilnamečių vaikų nėra. Pareiškėjai negyvena santuokinio gyvenimo ir nebeveda bendro ūkio, susitaikyti nesutinka, negalima tikėtis, kad jie vėl pradės gyventi kartu, todėl laikytina, kad santuoka faktiškai iširo ir ji nutrauktina abiejų sutuoktinių bendru sutikimu (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – Lietuvos Respublikos CK) 3.53 straipsnio 1 dalis, 3.54 straipsnio 2 dalis). Pareiškėjų 2018 m. sausio 31 d. sudaryta rašytinė sutartis dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių atitinka įstatymų reikalavimus, neprieštarauja viešąjai tvarkai, nepažeidžia sutuoktinių teisių ir teisėtų interesų, todėl ji tvirtintina (Lietuvos Respublikos CK 3.53 straipsnio 3, 4 dalys). Nutraukus santuoką, pareiškėjai L. B. paliktina iki santuokos turėta pavardė – K., o pareiškėjui G. B. - paliktina jo pavardė – B. (Lietuvos Respublikos CK 3.69 straipsnis).

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.53 straipsniu ir Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 538 straipsniu, 540 straipsniu, 541 straipsniu, ir

Nutarė

9pareiškimą tenkinti.

10Nutraukti L. B., asmens kodas ( - ), ir G. B., asmens kodas ( - ), santuoką, sudarytą ( - ), Druskininkų miesto civilinės metrikacijos skyriuje, įrašo Nr. 115, abiejų sutuoktinių bendru sutikimu.

11Nutraukus santuoką pareiškėjai L. B. palikti iki santuokos turėtą pavardę – K., pareiškėjui G. B. palikti pavardę – B.

12Patvirtinti L. B. ir G. B. 2018 m. sausio 31 d. sudarytą sutartį dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių, tokiomis sąlygomis:

13„Mes, L. B., asmens kodas ( - ), gyvenanti ( - ), ir G. B., asmens kodas ( - ), gyvenantis ( - ), susitarėme ir sudarėme šią sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių:“

141. L. B. ir G. B., gyvenant santuokoje, neužgyveno bendrosios jungtinės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto, užgyveno registruotą kilnojamąjį turtą: lengvasis automobilis P. V., v. n. ( - ), registruotas L. B. vardu, lengvasis automobilis P. V., v. n. ( - ), registruotas G. B. vardu. Po santuokos nutraukimo šis turtas dalijamas sekančiai: lengvasis automobilis P. V., v. n. ( - ), atitenka L. B.; lengvasis automobilis P. V., v. n ( - ), atitenka G. B. asmeninės nuosavybės teisėmis. Turtinių ginčų dėl kilnojamo neregistruotino šeimos turto ir asmeninio turto neturi ir neturės.

152. Šalys turi sekančius kreditorinius įsipareigojimus:

16L. B. turi asmeninį kreditorinį įsipareigojimą AB Swedbank pagal 2013 m. kovo 29 d. sutartį Nr. 13-017413-RK, neįvykdytų pagal šią sutartį įsipareigojimų bankui suma 2018 m. sausio 8 d. yra 1144,92 Eur; L. B. turi asmeninį kreditorinį įsipareigojimą BIGBANK AS filialui, neįvykdytų įsipareigojimų BIGBANK AS filialui suma 2017 m. gruodžio 27 d. yra 1567,98 Eur. Nutraukus santuoką, minėtus įsipareigojimus vykdys L. B.

17Kitų kreditorinių įsipareigojimų nėra.

183. Abi šalys susitarė, kad materialiai vienas kito neišlaiko, kadangi abu turintys pagrindą pragyvenimui ir savęs išlaikymui.

194. Pagal gyvenamosios patalpos nuomos sutartį, pasirašytą 2009 m. rugsėjo 17 d. su nuomotoju Druskininkų savivaldybe, atstovaujama UAB ,,Druskininkų butų ūkis“, iš vienos pusės ir G. B. vadinamas nuomininku iš kitos pusės, yra nustatyta, kad nuomotojas suteikia nuomininkui ir jo šeimos nariams gyvenimui ir naudojimui, nuomos pagrindu, tinkamas gyventi 50,88 kv. m. gyvenamąsias patalpas, esančias ( - ). G. B. ir L. B. susitarė, kad po santuokos nutraukimo L. B. toliau gyvens nuomojamoje patalpoje ( - ), t. y. L. B. išlieka lygiavertė nuomininkė pagal nuomos sutartį, Druskininkų savivaldybei nuosavybės teise priklausančiame gyv. bute ( - ) (CK 6.589 str. 2 d.). Šalys susitarė, kad visus minėto gyv. buto nuomos ir suteiktų komunalinių paslaugų mokesčius savalaikiai mokės lygiomis dalimis (CK 6.599 str.1d.).

205. Abi šalys susitarė, kad po santuokos nutraukimo L. B. pavardė keičiasi į K., o G. B. pavardė lieka ta pati.

216. Šios sutarties sąlygos gali būti pakeistos abiejų šalių susitarimu. Nepavykus susitarti, kilę ginčai yra sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatyta tvarka.

227. Pasirašydamos šią sutartį šalys patvirtina, jog yra atidžiai susipažinusios su jos sąlygomis ir reikalavimais, kad šios sutarties tekstas pilnai atitinka tikrąją jų valią ir tikslus, jų turinys šalims yra suprantamas bei šalys pasižada jų sąžiningai laikytis.

23Sutartis sudaryta trimis egzemplioriais turinčiais vienodą juridinę galią, iš kurių vienas lieka civilinėje skyrybų byloje ir po vieną pasilieka sutartį pasirašiusios šalys. Sutartis įsigalioja, įsiteisėjus teismo sprendimui, kuriuo patvirtinama ši sutartis dėl santuokos nutraukimo

24Pareiškėjams išaiškintina, kad iš esmės pasikeitus aplinkybėms (vieno buvusio sutuoktinio liga, nedarbingumas, vaiko poreikių tenkinimas ir kt.), buvę sutuoktiniai arba vienas iš jų gali kreiptis į teismą dėl santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygų pakeitimo (CK 3.53 straipsnio 3 dalis).

25Sprendimui įsiteisėjus, jo patvirtintą kopiją ne vėliau kaip kitą darbo dieną išsiųsti Druskininkų savivaldybės Teisės ir civilinės metrikacijos skyriui, kad šis įregistruotų santuokos nutraukimo faktą ir VĮ „Regitra“.

26Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmus.

Proceso dalyviai
1. Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmų teisėja Leonora... 2. teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal... 3. Teismas... 4. pareiškėjai L. B. ir G. B. prašo nutraukti santuoką abiejų pareiškėjų... 5. Teismo posėdyje pareiškėjai prašymą palaikė ir prašė jį tenkinti.... 6. Prašymas tenkintinas.... 7. Pareiškėjai susituokė ( - ), santuoka registruota Druskininkų miesto... 8. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.53 straipsniu... 9. pareiškimą tenkinti.... 10. Nutraukti L. B., asmens kodas ( - ), ir G. B., asmens kodas ( - ), santuoką,... 11. Nutraukus santuoką pareiškėjai L. B. palikti iki santuokos turėtą pavardę... 12. Patvirtinti L. B. ir G. B. 2018 m. sausio 31 d. sudarytą sutartį dėl... 13. „Mes, L. B., asmens kodas ( - ), gyvenanti ( - ), ir G. B., asmens kodas ( -... 14. 1. L. B. ir G. B., gyvenant santuokoje, neužgyveno bendrosios jungtinės... 15. 2. Šalys turi sekančius kreditorinius įsipareigojimus:... 16. L. B. turi asmeninį kreditorinį įsipareigojimą AB Swedbank pagal 2013 m.... 17. Kitų kreditorinių įsipareigojimų nėra.... 18. 3. Abi šalys susitarė, kad materialiai vienas kito neišlaiko, kadangi abu... 19. 4. Pagal gyvenamosios patalpos nuomos sutartį, pasirašytą 2009 m. rugsėjo... 20. 5. Abi šalys susitarė, kad po santuokos nutraukimo L. B. pavardė keičiasi... 21. 6. Šios sutarties sąlygos gali būti pakeistos abiejų šalių susitarimu.... 22. 7. Pasirašydamos šią sutartį šalys patvirtina, jog yra atidžiai... 23. Sutartis sudaryta trimis egzemplioriais turinčiais vienodą juridinę galią,... 24. Pareiškėjams išaiškintina, kad iš esmės pasikeitus aplinkybėms (vieno... 25. Sprendimui įsiteisėjus, jo patvirtintą kopiją ne vėliau kaip kitą darbo... 26. Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Kauno...