Byla B2-1097-03/2007
Dėl bankroto bylos iškėlimo priėmimo klausimą

1Klaipėdos apygardos teismo teisėjas Žydrūnas Bertašius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Ekreta“ ieškinio atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Ardimpas“ dėl bankroto bylos iškėlimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovė UAB „Ekreta“ 2007-10-26 pareiškė ieškinį atsakovei UAB „Ardimpas“ dėl bankroto bylos iškėlimo.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4Teismas, spręsdamas ieškinio priėmimo klausimą, patikrina, ar ieškinys atitinka procesiniams dokumentams keliamus formos ir turinio reikalavimus, ar pareiškimą paduodantis asmuo turi teisę kreiptis į teismą dėl teisminės gynybos. CPK 1 straipsnyje nustatyta, kad bankroto bylos nagrinėjamos pagal šio Kodekso taisykles, išskyrus išimtis, kurias nustato kiti Lietuvos Respublikos įstatymai, todėl ieškinys dėl bankroto bylos iškėlimo turi atitikti ne tik bendrąsias, bet ir specialiąsias LR įmonių bankroto įstatymo normas. Pagal minėto įstatymo 6 straipsnio 2 dalies reikalavimus kreditorius, prieš kreipdamasis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei, turi jai apie tai pranešti raštu. Pranešime nurodomi neįvykdyti įmonės įsipareigojimai ir įspėjama, jog jų neįvykdžius per nustatytą terminą (ne trumpesnį nei 30 dienų) bus kreipiamasi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. Ieškovė nepateikė įrodymų, jog atsakovė buvo įspėta įstatymo nustatyta tvarka. Kadangi nesilaikyta šiai bylų kategorijai specialiuoju įstatymu nustatytos išankstinės bylos sprendimo ne teisme tvarkos, ieškinį atsisakytina priimti (CPK 137 str. 2 d. 3 p.).

5Ieškovei išaiškintina, jog pašalinus aplinkybes, kliudančias priimti ieškinį, galima vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu (CPK 137 str. 4 d.).

6Ieškovė informuotina apie tai, jog dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Ardimpas“ yra kreipęsis kitas kreditorius. Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjama civilinė byla pagal ieškovo VSDFV Klaipėdos skyriaus ieškinį atsakovei UAB „Ardimpas“ dėl bankroto bylos iškėlimo (civ. byla Nr. B2-1088-125/2007). 2007-10-19 nutartimi tenkintas ieškovo prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo – areštuotas atsakovei nuosavybės teise priklausantis ilgalaikis turtas, taip pat sustabdytas išieškojimas iš šio turto vykdymo procese.

7Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Ekreta“ ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Ardimpas“ dėl bankroto bylos iškėlimo ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą Klaipėdos apygardos teisme.

Proceso dalyviai