Byla I-6296-484/2014
Dėl įpareigojimo atlikti veiksmus

1Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš: Inos Kirkutienės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Gintaro Dzedulionio ir Halinos Zaikauskaitės, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjų D. E., D. R., V. B. ir V. U. B. skundą atsakovėms Trakų rajono savivaldybės administracijai ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijai dėl įpareigojimo atlikti veiksmus.

2Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi bylą ,

Nustatė

3Pareiškėjai D. E., D. R., V. B. ir V. U. B. (toliau – pareiškėjai) teismui padavė skundą, kuriame prašė pripažinti, kad atsakovės Trakų rajono savivaldybės administracija ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija nepagrįstai neišdavė planavimo sąlygų specialiojo plano rengimui žemės sklype Naujasodžių kaime, Žaizdrių kadastro vietovėje, Trakų rajono savivaldybėje, kadastrinis Nr. 7984/0003:429 ir įpareigoti atsakoves įstatymu nustatyta tvarka išduoti pareiškėjams planavimo sąlygas specialiojo plano rengimui minėtame žemės sklype pagal 2013-12-13 pateiktą prašymą (b. l. 1-5).

4Teisme 2014-06-05 gautas pareiškėjų atsisakymas skundo, kadangi Trakų rajono savivaldybės administracijoje palankiai jų atžvilgiu sprendžiamas šioje byloje ginčijamas dalykas (b. l. 96-97).

5Atsisakymas skundo priimtinas. Byla nutrauktina.

6Administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ABTĮ) 52 straipsnis nustato, kad pareiškėjas bet kurioje bylos nagrinėjimo stadijoje turi teisę atsisakyti skundo. Kliūčių priimti pareiškėjų atsisakymą skundo nėra.

7Atsisakius skundo, vadovaujantis ABTĮ 101 straipsnio 3 dalimi, byla nutrauktina.

8Vadovaujantis ABTĮ 10 straipsniu, išaiškintina, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (ABTĮ 102 str. 3 d.).

9Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Administracinių bylų teisenos įstatymo 102 ir 106 straipsniais,

Nutarė

10priimti D. E., D. R., V. B. ir V. U. B. atsisakymą skundo.

11Administracinę bylą Nr. I-6296-484/2014 pagal pareiškėjų D. E., D. R., V. B. ir V. U. B. skundą atsakovėms Trakų rajono savivaldybės administracijai ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijai dėl įpareigojimo atlikti veiksmus nutraukti.

12Išaiškinti, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

13Nutartis atskiruoju skundu per 7 dienas nuo jos paskelbimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Proceso dalyviai