Byla e2-26249-429/2015
Dėl skolos, procesinių palūkanų bei bylinėjimosi išlaidų priteisimo

1Kauno apylinkės teismo teisėja Vida Jegorovienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Lietuvos dujų tiekimas“ ieškinį atsakovui A. P. dėl skolos, procesinių palūkanų bei bylinėjimosi išlaidų priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ ieškiniu prašė priteisti iš atsakovo įsiskolinimą už patiektas gamtines dujas 414,69 Eur, 5 procentų dydžio metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir ieškovo patirtas bylinėjimosi išlaidas. Nurodo, kad tiekė gamtines dujas atsakovo naudai į butą, esantį ( - ) Atsakovas buvo raginamas sumokėti skolą, tačiau visi ieškovo bandymai skolą išieškoti ikiteismine tvarka buvo nesėkmingi.

3Atsakovui teismo procesiniai dokumentai įteikti viešo paskelbimo būdu (paskelbta specialiame interneto tinklalapyje www.teismai.lt). Atsakovas per teismo nustatytą 14 dienų terminą nepateikė teismui atsiliepimo į ieškinį. Ieškovas ieškinyje prašė priimti sprendimą už akių, jei atsakovas nustatytu terminu nepateiks atsiliepimo į ieškinį. Atsakovui be pateisinamos priežasties per nustatytą terminą nepateikus atsiliepimo į ieškinį ir esant ieškovo prašymui, yra pagrindas priimti sprendimą už akių (CPK 142 str. 4 d., 285 str.).

4CPK 285 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad priimdamas sprendimą už akių, teismas atlieka formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą, t. y. įsitikina, kad pasitvirtinus šių įrodymų turiniui būtų pagrindas priimti tokį sprendimą.

5Ieškinys tenkintinas.

6Teismas, atlikęs formalų ieškovo pateiktų rašytinių įrodymų: 2007 m. rugpjūčio 3 d. gamtinių dujų pirkimo-pardavimo sutarties, Gyventojų registro tarnybos išrašo, VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašo, priėmimo-perdavimo akto, turto pardavimo iš varžytinių akto rašto ir dėl skolos vertinimą ir atsakovui nepateikus jokių įrodymų, patvirtinančių jo piniginės prievolės ieškovui įvykdymą, įsitikino, kad pasitvirtinus ieškovo pateiktų įrodymų turiniui, būtų pagrindas ieškinį patenkinti (CPK 285 str. 2 d.).

7Atsakovas privalo vykdyti savo kaip gamtinių dujų vartotojo pareigas ir atsiskaityti už suteiktas paslaugas (CK 6.38 ir 6.63 straipsniai). Atsakovas praleido terminą įvykdyti prievolę, todėl iš jo ieškovui priteistinos 5 proc. dydžio metinės palūkanos (CK 6.37 straipsnio 1 dalis, 6.210 straipsnio 1 dalis).

8Remiantis išdėstytais motyvais, atsakovo atžvilgiu priimamas sprendimas už akių - ieškinį patenkinti visiškai ir iš atsakovo ieškovui priteisti 414,69 Eur skolą už gamtines dujas, procesines 5 procentų dydžio metines palūkanas, skaičiuojant už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos - 2015 m. spalio 15 d. - iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (CK 6.200, 6.205 straipsniai). Patenkinus ieškinį iš atsakovo ieškovui priteistinas žyminis mokestis – 15,00 Eur ir 1,74 Eur išlaidų už duomenų gavimą (CPK 93 straipsnio 1 dalis).

9Išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei yra mažesnės už nustatytą minimalią valstybei priteistiną bylinėjimosi išlaidų sumą, todėl jos nepriteistinos (CPK 92, 96 str., Lietuvos Respublikos Teisingumo ministro ir Finansų ministro 2011 11 07 įsakymas Nr.1R-261/1K-355).

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 142 straipsnio 4 dalimi, 285-286 straipsniais, teismas

Nutarė

11Ieškinį tenkinti.

12Priteisti iš atsakovo A. P., asmens kodas ( - ) ieškovui UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, juridinio asmens kodas 303383884, naudai 414,69 Eur (keturis šimtus keturiolika eurų ir 69 ct) skolos, penkių procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos - 2015 m. spalio 15 d. - iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, 16,74 Eur (šešiolika eurų ir 74 ct) bylinėjimosi išlaidų.

13Atsakovas sprendimo apeliacine tvarka skųsti negali, tačiau jis turi teisę sprendimą už akių priėmusiam teismui per 20 d. nuo šio sprendimo priėmimo dienos paduoti pareiškimą, atitinkantį Civilinio proceso kodekso 287 str. 2, 3 d. reikalavimus, dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo (nurodant aplinkybes, liudijančias nepateikimo per nustatytą terminą atsiliepimo į ieškinį ir teismo neinformavimo apie tai priežasčių svarbumą, įrodymus pagrindžiančius šias aplinkybes).

14Ieškovas turi teisę per 30 d. sprendimą apskųsti apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai