Byla eB2-297-221/2019
Dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Verslo banga“ pabaigos

1Kauno apygardos teismo teisėja Virginija Lozoraitytė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Verslo banga“ bankroto administratorės uždarosios akcinės bendrovės „Projektų plėtros biuras“ prašymą dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Verslo banga“ pabaigos,

Nustatė

2Bankroto administratorė kreipėsi į teismą su prašymu rašytinio proceso tvarka priimti sprendimą dėl BUAB „Verslo banga“ pabaigos.

3Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 235 straipsnio 6 dalis numato, kad byla gali būti nagrinėjama rašytinio proceso tvarka, kai viena proceso šalis pareiškia prašymą bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka, o kita šalis per teismo nustatytą terminą nepareiškia prieštaravimo dėl tokio bylos nagrinėjimo. Apie teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį paskelbta specialiame interneto tinklalapyje (CPK 130 straipsnio 2 dalis). Pranešime nurodyta, kad BUAB „Verslo banga“ kreditoriai turi teisę iki teismo posėdžio pradžios pareikšti prieštaravimus dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka. Prieštaravimų dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka negauta, todėl byla nagrinėtina rašytinio proceso tvarka.

4Prašymas tenkintinas.

5Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

6Kauno apygardos teismas 2017 m. balandžio 7 d. nutartimi iškėlė UAB „Verslo banga“ bankroto bylą, 2017 m. rugpjūčio 7 d. nutartimi patvirtino BUAB „Verslo banga“ kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašą. Kauno apygardos teismas 2017 m. lapkričio 10 d. nutartimi pripažino BUAB „Verslo banga“ bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

7Iš bankroto administratorės pateiktų duomenų nustatyta, kad perimtas atsakovei priklausantis turtas buvo parduotas iš viso už 19 000 Eur sumą, iš debitorių gauta 4,15 Eur. Gautos lėšos panaudotos bankroto administratorės atlyginimui ir bankroto administravimo išlaidoms apmokėti. Atsakovės kreditorių finansiniai reikalavimai liko nepatenkinti. Bankroto administratorė nurodė, kad įmonė neturi turto. Taip pat bankroto administratorė pateikė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos 2018 m. lapkričio 21 d. pažymą Nr. (12.4)-AD5-9600, įrodančią, kad BUAB „Verslo banga“ yra atsiskaičiusi su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdyba.

8Atsižvelgdamas į nurodytas aplinkybes, teismas sprendžia, jog yra pagrindas priimti sprendimą dėl BUAB „Verslo banga“ pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 270 straipsniu, teismas

Nutarė

10Pripažinti uždarosios akcinės bendrovės „Verslo banga“ (įmonės kodas 302642661) veiklą pasibaigusia likvidavus dėl bankroto.

11Įpareigoti bankroto administratorę atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje, informuojant apie šį teismo sprendimą kreditorius.

12Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai