Byla 2-5823-881/2011
Dėl teisės į negyvenamųjų patalpų, esančių Dominikonų g. 9, Vilniuje, pagerinimo išlaidų atlyginimą, priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Vilija Mikuckienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovo UAB „Džaneila“ ieškinio atsakovui VĮ „Valstybės turto fondui“ dėl teisės į negyvenamųjų patalpų, esančių Dominikonų g. 9, Vilniuje, pagerinimo išlaidų atlyginimą, priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas UAB „Džaneila“ kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas pripažinti teisę į negyvenamųjų patalpų, esančių Dominikonų g., Vilniuje, 723 610 Lt pagerinimo išlaidų, privatizuojant šias patalpas, atlyginimą, įpareigoti VĮ Valstybės turto fondas užtikrinti 723 610 Lt išlaidų išieškojimą.

3Vilniaus apygardos teismas 2011 m. birželio 6 d. nutartimi ieškovui UAB „Džaneila“ nustatė 10 dienų terminą nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos ieškinio trūkumams pašalinti – patikslinti antrąjį ieškinio reikalavimą, nurodant vieną iš įstatymuose numatytų pažeistos teisės gynimo būdų, bei pateikti teismui Vilniaus miesto savivaldybės 1996-03-22 d. rašto Nr. 09-01-698 nuorašą ir 1995 m. Įvykdytų tyrinėjimų ir projektavimo darbų aktą.

4Vilniaus apygardos teismo 2011 m. birželio 6 d. nutartis ieškovui buvo išsiųsta 2011 m. birželio 8 d. ieškinyje nurodytu adresu – S. Stanevičiaus g. 36-7, Vilnius, tačiau procesinis dokumentas grįžo neįteiktas su pašto žyma, kad gavėjas persikraustė. Vilniaus apygardos teismas 2011 m. birželio 6 d. nutartį ieškovui taip pat išsiuntė adresais Dominikonų g. 9, Vilnius, ir Ašmenos g. 8, Vilnius, tačiau procesiniai dokumentai grįžo neįteikti su pašto žymomis, kad gavėjas nežinomas ir persikraustė.

5Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 121 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad dalyvaujantys byloje asmenys privalo nedelsdami informuoti teismą ir kitus byloje dalyvaujančius asmenis apie kiekvieną procesinių dokumentų įteikimo vietos pasikeitimą. Jeigu dalyvaujantys byloje asmenys nesilaiko šio straipsnio 1 dalyje nurodytos pareigos, procesiniai dokumentai siunčiami paskutiniu teismui žinomu adresu ir yra laikomi įteiktais (CPK121 str. 2 d.).

6Atsižvelgiant į tai, kad pagal CPK 121 straipsnio 2 dalį Vilniaus apygardos teismo 2011 m. birželio 6 d. nutartis yra laikoma įteikta ieškovui, šiam pagal teismo nurodymus ir nustatytu terminu nepašalinus ieškinio trūkumų, ieškinys laikomas nepaduotu ir grąžinamas jį padavusiam asmeniui. (CPK 115 str. 3 d.).

7Vadovaudamasis CPK 115 straipsnio 3 dalimi, 121 straipsniu, 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

8ieškovo UAB „Džaneila“ ieškinį dėl teisės į negyvenamųjų patalpų, esančių Dominikonų g. 9, Vilniuje, pagerinimo išlaidų atlyginimą laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

9Nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai