Byla 2-1889-460/2011
Dėl skolos priteisimo priėmimo klausimą

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Aušra Maškevičienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės UAB „Strėlė logistics“ ieškinio atsakovei UAB „OKZ HOLDING Baltija“ dėl skolos priteisimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Klaipėdos apygardos teisme 2011-06-28 gautas ieškovės UAB „Strėlė logistics“ ieškinys atsakovei UAB „OKZ HOLDING Baltija“ dėl skolos priteisimo. Prašo priteisti iš atsakovės 100 000 Lt už suteiktas mechanizmų nuomos paslaugas, 10 400 Lt delspinigių, 972 Lt metinių palūkanų, t. y. 5 proc. dydžio metinės palūkanos, skaičiuojamos pagal sumą skolai dengti nuo grafiko sudarymo dienos, sumokėtą žyminį mokestį ir bylinėjimosi išlaidas.

3Atsisakytina ieškinį priimti.

4Civilinės bylos teismingumas konkrečiam teismui yra tinkamo teisės kreiptis į teismą įgyvendinimo sąlyga. CPK yra numatytos taisyklės, pagal kurias nustatoma konkretaus teismo jurisdikcinė kompetencija. Bendroji rūšinio teismingumo taisyklė yra ta, kad visas bylas pirmąja instancija nagrinėja apylinkės teismai, išskyrus bylas, nurodytas CPK 27 ir 28 straipsniuose (CPK

526 str. 1 d.). CPK 27 straipsnis numato kategorijas bylų, kurios teismingos tik apygardos teismams kaip pirmosios instancijos teismams. Bylų teismingumo apygardos teismams nustatymo kriterijai yra ginčo dalykas (pobūdis), ginčo subjektų (šalių) teisinės padėties ypatumai, ginčo suma. Bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip 100 000 Lt, išskyrus šeimos teisinių santykių bylas dėl turto padalijimo, nagrinėja apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai (CPK 27 str. 1 p.).

6Pareikšto ieškinio suma yra 100 000 Lt, t. y. prašoma priteisti suma neviršija CPK 27 straipsnio 1 punkte nustatytos sumos ribos. Kiti ieškovės nurodyti reikalavimai dėl delspinigių ir palūkanų priteisimo yra išvestiniai iš pagrindinio reikalavimo dėl skolos priteisimo, todėl į pareikšto ieškinio sumą nėra įskaičiuojami. Esant nurodytoms aplinkybėms, teismas konstatuoja, kad ieškovės ieškinys neteismingas Klaipėdos apygardos teismui ir negali būti priimtas (CPK 27 str. 1 p., CPK 137 str. 2 d. 2 p.), o ieškovė turi teisę kreiptis su ieškiniu į atsakovės buveinės adreso – Plungės rajono apylinkės teismą (CPK 29 str., 137 str. 3 d.).

7Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p. 290–291 str., teismas

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovės UAB „Strėlė logistics“ ieškinį atsakovei UAB „OKZ HOLDING Baltija“ dėl skolos priteisimo, ir jį kartu su priedais grąžinti padavusiam asmeniui.

9Nurodyti, kad ieškovė UAB „Strėlė logistics“ su ieškiniu gali kreiptis į atsakovės gyvenamosios vietos apylinkės teismą.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per nutartį priėmusį teismą.

Proceso dalyviai