Byla B2-316-252/2015
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Nijolė Danguolė Smetonienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės UAB „Orestinos montažas“ ieškinį atsakovei UAB „Orida“ dėl bankroto bylos iškėlimo ir,

Nustatė

2ieškovė prašo atsakovei UAB „Orida“ iškelti bankroto bylą. Bankroto administratoriumi siūlo skirti UAB „bankroto ir verslo konsultacijų centras“. Nurodo, kad atsakovė neatsiskaito su ieškove praėjus terminams, todėl mano, kad atsakovė yra nemoki.

3Atsakovė teismo reikalavimu nepateikė duomenų apie įmonės turimus kreditorius, įmonės balanso duomenis, įmonės turimus debitorius. Duomenų apie įmonės turimą nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą nepateikė.

4UAB „Orida“ atsisakytina kelti bankroto byla, nes yra pagrindas teigti, kad bendrovė yra moki. Iš juridinių asmenų registro duomenų matyti, kad atsakovės direktorė nuo 2013-01-30 yra D. Š.. Iš atsakovės pateikto balanso matyti, kad įmonės turtą sudaro 183 068 Lt, o mokėtinos sumos ir įsipareigojimai per vienerius metus yra 51 020 Lt. Skola ieškovei sudaro tik 20 000 Lt. Įmonė 2013 metus baigė turėdama pelną. Taip pat įmonės vardu yra registruota nauja transporto priemonė 2013 metų laidos automobilis TOYOTA AVENSIS, jai jokie apribojimai nėra taikyti. Nors įmonė nekilnojamojo turto neturi, tačiau balanso duomenys ir turimo turto kiekis pilnai padengia turimus įsiskolinimus metų bėgyje ir tai nesudaro pusės jos turimo turto vertės. Be to, iš VSDFV duomenų matyti, kad įmonė skolų neturi, o VMI skola yra tik 631 Lt.

5LR Įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 d. įmonės nemokumą apibrėžia, kaip įmonės būseną, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės. LR Įmonių bankroto įstatymo 9 str. 5 d. 1 p. nustato, kad bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustato, kad įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) atlyginimą, o 2 p. nustato, kad kai įmonė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui, kad negali atsiskaityti ir (arba) neketina vykdyti savo įsipareigojimų.

6Nagrinėjamojoje byloje atsakovės UAB „Orida“ nemokumą nepatvirtina ieškovės ieškinyje teismui nurodytos aplinkybės, įmonė viešai nėra paskelbusi ar pranešusi kreditoriams, kad ji nebegalės atsiskaityti . 2013-12-31 balanso duomenų pagrindu matyti, kad įmonės skolos neviršija į balansą įrašyto pusės turto vertės, kad įmonė metų bėgyje yra pajėgi ženkliai sumažinti įsiskolinimus. Todėl yra pagrindas atsisakyti kelti įmonei bankroto bylą (LR ĮBĮ 10 str.3 d.).

7Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 2 str., 10 str. 3 d., Civilinio proceso kodekso 290-291 str. str.,

Nutarė

8atsisakyti iškelti bankroto bylą UAB „Orida“.

9Nutartis per 7 d. nuo priėmimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant skundą Panevėžio apygardos teismui.

Proceso dalyviai
Ryšiai