Byla 2-39018-852/2014
Dėl vidutinio darbo užmokesčio priteisimo

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Andrius Verikas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas ieškovės D. D. ieškinio priėmimo klausimą atsakovui UAB „Apicus LT“ dėl vidutinio darbo užmokesčio priteisimo,

Nustatė

2Ieškovė ieškiniu prašo priteisti iš atsakovo UAB „Apicus LT“ 15887,35 Lt (neatskaičius mokesčių) vidutinio darbo užmokesčio už uždelsimą atsiskaityti už laikotarpį nuo 2013-10-04 iki 2014-08-27.

3Ieškinį atsisakoma priimti, nes ieškovė, kreipdamasi į teismą, nesilaikė nustatytos tai bylų kategorijai išankstinio bylos sprendimo ne teisme tvarkos (CPK 137 str. 2 d. 3 p.).

4Pagal nuo 2013 m. sausio 1 d. galiojančias procesinės normas (DK 287, 299 str.) darbo ginčams dėl darbo užmokesčio priteisimo yra privaloma ikiteisminė ginčo nagrinėjimo tvarka. Nuo 2013 m. sausio 1 d. tokius darbo ginčus nagrinėja darbo ginčų komisija prie Valstybinės darbo inspekcijos teritorinio skyriaus. Byloje nėra duomenų, patvirtinančių, kad ieškovė nustatyta tvarka kreipėsi į darbo ginčų komisiją.

5Todėl konstatuotina, kad ieškovė dėl individualaus darbo ginčo išnagrinėjimo turi privalomai kreiptis į darbo ginčų komisiją prie Valstybinės darbo inspekcijos teritorinio skyriaus.

6Kai asmuo kreipiasi į teismą nesilaikydamas ginčo išankstinės nagrinėjimo ne teisme tvarkos, teismas atsisako priimti ieškinį arba palieka jį nenagrinėtą ir išaiškina ieškovui teisę pasinaudoti ginčo nagrinėjimo ne teisme tvarka (CPK 412 str. 1 d.). Šiuo atveju ieškovei siūloma kreiptis į darbo ginčų komisiją, jos kreipimosi diena bus laikoma kreipimosi į teismą diena, jeigu į šią instituciją asmuo kreipėsi ne vėliau kaip per 14 dienų nuo teismo nutarties įteikimo jam dienos.

7Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 137 str., 412 str., teismas

Nutarė

8Ieškovės D. D. ieškinį atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

9Išaiškinti ieškovei, kad atsisakymas priimti ieškinį neužkerta kelio pasinaudoti ginčo nagrinėjimo ne teisme tvarka. Šiuo atveju ieškovė turėtų kreiptis į darbo ginčų komisiją prie Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus teritorinio skyriaus.

10Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai