Byla eB2-1840-577/2019
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jadvyga Mardosevič, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Avenus“ bankroto administratorės uždarosios akcinės bendrovės „Lideres“ prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2teisme gautas bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Avenus“ bankroto administratorės uždarosios akcinės bendrovės „Lideres“ prašymas dėl įmonės pabaigos. Bankroto administratorė teismui pateikė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Vilniaus valdybos pažymą, įmonės likvidacinį balansą. Administratorė teismui pateiktame prašyme nurodė, jog buvo atliktos visos įmonės likvidavimo procedūros, todėl yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Be to, teismui buvo pateikti įrodymai, kad įmonės kreditoriai buvo informuoti apie posėdį.

3Prašymas tenkintinas.

4Vilniaus apygardos teismo 2018 m. birželio 29 d. nutartimi UAB „Avenus“ iškelta bankroto byla, įmonės administratore paskirta UAB „Lideres“. Nutartis įsiteisėjo 2018 m. liepos 10 d.

52018 m. rugsėjo 17 d. nutartimi įmonei taikytas supaprastintas bankroto procesas, patvirtintas kreditorių reikalavimų sąrašas bei patvirtinta administravimo išlaidų sąmata.

62018 m. lapkričio 7 d. nutartimi įmonei taikytas supaprastintas bankroto procesas, įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

7Bylos medžiaga patvirtina, kad įmonė veiklos nebevykdo, jos mokumas neatstatytas. Bylos duomenimis įmonė neturi jokio turto. Iš Lietuvos teismų informacinės duomenų bazės LITEKO matyti, kad bylų, susijusių su bankrutavusia įmone, kituose teismuose nėra. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Vilniaus valdybos pažymoje nurodyta, kad pretenzijų likviduojamai įmonei nėra.

8Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas laiko, kad LR Įmonių bankroto įstatymo nustatytos bankroto procedūros bendrovės atžvilgiu iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos.

10Esant tokioms aplinkybėms, pripažintina, kad yra įvykdyti Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. reikalavimai, ir yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. ir 5 d., CPK 259 str. – 268 str., teismas

Nutarė

12bankrutavusios UAB „Avenus“ bankroto administratorės UAB „Lideres“ prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

13Bankrutavusią UAB „Avenus“ (j. a. k. 304052200, buveinė Vilniaus m. sav. Vilniaus m. Laisvės pr. 60-1107) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

14Pavesti bankrutavusios UAB „Avenus“ bankroto administratorei atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

15Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai