Byla 2-1165-82/2008

1Procesinio sprendimo kategorija:

282.2.2; 113.1.; 114.9.1.;

3114.9.3.2.; 117.1.

4Utena

5(S)

6Utenos rajono apylinkės teismo teisėjas Eduardas Meidus, sekretoriaujant Daivai Savickienei, dalyvaujant ieškovo atstovei prokurorei Kristinai Latožienei, suinteresuoto asmens Utenos rajono savivaldybės administracijos socialinės rūpybos skyriaus atstovei Janinai Bruklienei, suinteresuotam asmeniui A. Š. , nedalyvaujant Aknystos pensionato atstovui, teismo posėdyje, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal pareiškėjo Utenos rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro, ginant viešąjį interesą, pareiškimą suinteresuotiems asmenims Aknystos pensionatui, Utenos raj. savivaldybės administracijos socialinės rūpybos skyriui, A. Š. dėl globėjo nušalinimo nuo pareigų, naujo globėjo paskyrimo,

Nustatė

7Pareiškėjo atstovė prokurorė K.Latožienė prašė teismą nušalinti Aknystos pensionatą nuo globėjo pareigų, G. B. atžvilgiu, paskirti jo nuolatine globėja A. Š. , nustatyti G. B. nuolatinę gyvenamąją vietą pas A. Š. . Ji paaiškino, kad G. B. nuo 2007-07-23 motinos A. Š. prašymu išleistas gyventi pas savo motiną ir su ja iki šiol gyvena.

8Suinteresuoto asmens Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus atstovė J.Bruklienė su prašymu sutiko. Suinteresuotas asmuo A. Š. su prašymu sutiko ir nurodė, kad ji su sūnumi gyvena kartu nuo 2007m. liepos mėn. Ji dirba ir Ukmergės mieste nusipirko 1 kambario butą, į kurį artimiausiu metu su sūnumi persikels gyventi.

9Pareiškėjo pareiškimas tenkintinas. Iš pareiškėjo atstovės prokurorės K.Latožienės, suinteresuotų asmenų paaiškinimų, byloje surinktų įrodymų matyti, kad G. B. 2002-04-23 Utenos raj. apyl. teismo sprendimu pripažinto neveiksniu, globėju paskirtas Aknystos pensionatas, G. B. gyvenamoji vieta nustatyta Aknystos pensionate. 2007-07-23 A. Š. į Aknystos pensionatą kreipėsi su pareiškimu, prašydama leisti jai globoti sūnų. A. Š. sūnų G. B. parsivežė į namus ir jį prižiūri iki šiol. Iš 2008-03-05 medicininės pažymos Nr. ( - ), matyti, kad A. Š. yra sveika ir gali globoti sūnų. Iš A. Š. paaiškinimų matyti, kad ji ( - ) nusipirko 1 kambario butą, į kurį su sūnumi persikels gyventi artimiausiu metu. Atsižvelgiant į minėtas aplinkybes Aknystos pensionatas nušalintinas nuo globėjo pareigų G. B. atžvilgiu. G. B. nuolatine globėja paskirtina A. Š. , nustatytina G. B. gyvenamoji vieta pas A. Š. (CPK 494 str.2d.).

10Vadovaudamasis išdėstytu ir LR CPK 494 str. teismas

Nutarė

11Pareiškėjo pareiškimą patenkinti.

12Nušalinti Aknystos pensionatą, įmonės kodas 190791444, adresas: Aknystų km., Anykščių rajonas, nuo globėjo pareigų G. B. , a.k. ( - ), atžvilgiu.

13Paskirti G. B. nuolatine globėja A. Š. , a.k. ( - ), gyv. ( - ).

14Nustatyti G. B. nuolatinę gyvenamąją vietą pas A. Š. .

15Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Utenos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai