Byla B2-592-661/2017
Dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal pareiškėjo UAB „Irec LT“ pareiškimą dėl bankroto bylos atsakovui UAB „Ferimsta“ iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Alvydas Barkauskas, rašytinio proceso tvarka nagrinėdamas BUAB „Ferimsta“ administratoriaus UAB „Draugo petys“ įgalioto asmens G. V. prašymą dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal pareiškėjo UAB „Irec LT“ pareiškimą dėl bankroto bylos atsakovui UAB „Ferimsta“ iškėlimo,

Nustatė

2

  1. Teisme gautas administratoriaus prašymas dėl bankrutavusios UAB „Ferimsta“ pabaigos.
  2. Bankroto administratorius teismui pateikė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2017-03-01 pažymą Nr. VR-1.7-1559 ir duomenis apie BUAB „Ferimsta“ likutinį balansą, taip pat pateikė įrodymus apie tai, kad kreditoriams buvo tinkamai pranešta apie teismo posėdį dėl įmonės pabaigos.

3Prašymas tenkintinas.

4

  1. Vilniaus apygardos teismo 2010 m. gegužės 11 d. nutartimi UAB „Ferimsta“ buvo iškelta bankroto byla, įmonės administratoriumi paskirtas UAB „Draugo petys“.
  2. Vilniaus apygardos teismo 2012 m. gruodžio 14 d. nutartimi buvo patikslinti BUAB „Ferimsta“ kreditoriniai reikalavimai.
  3. Pagal Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.
  4. BUAB „Ferimsta“ administratorius apie teismo posėdį dėl įmonės pabaigos kreditoriams pranešė tinkamai. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2017-03-01 pažyma Nr. VR-1.7-1559 patvirtina, kad agentūra neturi pretenzijų BUAB „Ferimsta“. Administratorius nurodė, kad įmonės balanse turto nėra.
  5. Teismas atsižvelgdamas į tai, kad įmonė turto neturi, kad bankroto administratorius pateikė Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, daro išvadą, jog bankrutavusi BUAB „Ferimsta“ savo veiklą baigė. Todėl yra įstatyminės prielaidos teismo sprendimu pripažinti jos pabaigą (Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d.).
  6. Vadovaudamasis CPK 259 str., 263 str. – 270 str., teismas

Nutarė

5Bankrutavusią BUAB „Ferimsta“ (įmonės kodas 110525442, registracijos adresas Vilniaus m., Liepkalnio g. 83A) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro. Pavesti bankrutavusios BUAB „Ferimsta“ administratoriui G. V. atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d. Bankroto administratorių G. V. įpareigoti informuoti kreditorius apie priimtą sprendimą dėl bankrutavusios BUAB „Ferimsta“ pabaigos. Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai