Byla T-1449-814/2018
Dėl Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose saugomų daiktinių įrodymų

1Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmų teisėja Lina Šafronienė, susipažinusi su raštinės specialistės Ilonos Stanislovaitienės raštu bei baudžiamąja byla Nr. 1-153-814/2016,

Nustatė

2Jonavos rajono apylinkės teismo 2016 m. liepos 14 d. nutartimi baudžiamoji byla Nr. 1-153-814/2016, kurioje K. M. kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 2 dalies 3 punktą pritaikius Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 28 straipsnio 2 dalies nuostatas, nutraukta.

32018 m. birželio 5 d. Kauno apylinkės teisme gautas raštinės specialistės Ilonos Stanislovaitienės prašymas išspręsti klausimą dėl Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose saugomų daiktinių įrodymų.

4Prašymas tenkintinas.

5Susipažinus su baudžiamosios bylos Nr. 1-153-814/2016 medžiaga nustatyta, kad atliekant ikiteisminį tyrimą prie baudžiamosios bylos buvo prijungti daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: metalinis sulankstomas kastuvėlis, 2 vnt. popierinių servetėlių, suteptų rusvos spalvos dėmėmis, kompaktinė plokštelė (CD) su garso įrašu iš Bendrojo pagalbos centro, kompaktinė plokštelė (CD) su nukentėjusiojo K. M. rentgenograma, kurių klausimas priimant 2016 m. liepos 14 d. nutartį liko neišspręstas, kaip tai numatyta BPK 307 straipsnio 6 dalies 2 punkte.

6Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 361 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad teismas nuosprendžio vykdymo metu turi teisę išspręsti dėl nuosprendžio kylančias abejones, jeigu jas išsprendus nepakeičiama nuosprendžio esmė. Šio straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad teismas turi teisę priimti sprendimus dėl daiktų.

7Atsižvelgdamas į tai, kad metalinis sulankstomas kastuvėlis, 2 vnt. popierinių servetėlių, suteptų rusvos spalvos dėmėmis yra menkaverčiai, teismas sprendžia, kad juos tikslinga sunaikinti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 94 straipsnio 1 dalies 4 punktas.). Kompaktinė plokštelė (CD) su garso įrašu iš Bendrojo pagalbos centro ir kompaktinė plokštelė (CD) su nukentėjusiojo K. M. rentgenograma, paliktini saugoti prie baudžiamosios bylos.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 94 straipsnio 1 dalies 4 punktu, 361 straipsnio 1, 2 dalimis, teismas

Nutarė

9Daiktus - metalinį sulankstomą kastuvėlį, 2 vnt. popierinių servetėlių, suteptų rusvos spalvos dėmėmis, saugomus Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose, sunaikinti. Kompaktinę plokštelę (CD) su garso įrašu iš Bendrojo pagalbos centro ir kompaktinę plokštelę (CD) su nukentėjusiojo K. M. rentgenograma, palikti saugoti prie baudžiamosios bylos.

10Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmus.

Proceso dalyviai