Byla 2-900-205/2009

1Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėja Virginija Jurkštienė, sekretoriaujant Eglei Keršienei, dalyvaujant pareiškėjui A. Š., viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo A. Š. pareiškimą dėl praleisto įstatymų nustatyto termino atnaujinimo,

Nustatė

3Pareiškėjas A. Š. pateikė teismui pareiškimą ir prašo atnaujinti praleistą įstatymų nustatytą terminą palikimui priimti. Teismo posėdžio metu pareiškėjas prašymą palaikė visiškai ir paaiškino, kad ( - ) mirė jo motina O. Š.. Po motinos mirties liko jos turtas. Motina testamento nepaliko, o jis yra vienintelis pirmos eilės įpėdinis. Apie tai, kad turi priimti palikimą per nustatytą terminą jis nežinojo, todėl laiku nesikreipė į notarą. Taip pat nurodė, kad jis yra senatvės pensininkas, turi sveikatos problemų, todėl mano, kad visos išvardintos aplinkybės yra pagrindas atnaujinti įstatymo praleistą terminą.

4Suinteresuotas asmuo Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos atstovas į teismo posėdį neatvyko. Atsiliepimu neprieštarauja, kad būtų atnaujintas terminas palikimui priimti.

5Pareiškimas tenkintinas.

6Byloje nustatyta, kad ( - ) mirė O. Š. (b.l. 7), pareiškėjo A. Š. motina (b.l. 6). Jai nuosavybės teise priklausė gyvenamasis namas su priklausiniais (unikalus numeris ( - )), esantis ( - ) (b.l. 10) bei butas (unikalus numeris ( - )), esantis ( - ). (b.l. 9). A. Š. praleido terminą priimti palikimą dėl svarbių priežasčių, kadangi jis yra pensininkas, blogos sveikatos, nežinojo apie terminus palikimui priimti.

7Esant nurodytoms aplinkybėms, darytina išvada, kad pareiškėjas terminą praleido dėl svarbių priežasčių, todėl terminas atnaujintinas (LR CPK 576 str. 1 d.).

8Iš pareiškėjo valstybei išieškotinos išlaidos, susijusios su bylos nagrinėjimu (LR CPK 88 str. 1 d. 3 p., 92 str.).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290-291 str., teismas

Nutarė

10Pareiškimą tenkinti.

11Atnaujinti pareiškėjui A. Š. (a.k. ( - ), gyv. ( - )) praleistą terminą jo motinos O. Š. (a.k. ( - ) mirusios ( - )), palikimui priimti.

12Išieškoti iš pareiškėjo A. Š. (a.k. ( - ), gyv. ( - )) 20 Lt pašto išlaidų valstybei.

13Nutartis neskundžiama.