Byla B2-5032-104/2014
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Natalja Cikoto rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Juridinė paslauga“ ieškinį atsakovui UAB „Lindesa“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2Ieškovas UAB „Juridinė paslauga“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Lindesa“ ir nurodė, kad 2014 m. kovo 7 d. tarp UAB „Juridinė paslauga“ ir UAB „Inžineriniai tyrinėjimai“ buvo pasirašyta reikalavimo perleidimo sutartis Nr. JRP/INT/14/03/07, kurios pagrindu UAB „Inžineriniai tyrinėjimai“ ieškovui UAB „Juridinė paslauga“ perleido turėtą reikalavimo teisę į UAB „Lindesa“ skolą. Atsakovo skola ieškovo naudai šiai dienai sudaro 4 496,36 Lt. Atsakovas iki šiol nėra atsiskaitęs su ieškovu. Todėl ieškovas prašo atsakovui UAB „Lindesa“ iškelti bankroto bylą Lietuvos Respublikos ĮBĮ 4 str. 2 d. pagrindu, bankroto administratoriumi paskirti MB „Ius Lt“.

3Teismas 2014 m. liepos 8 d., 2014 m. liepos 18 d. ir 2014 m. rugpjūčio 4 d. registruotu paštu siuntė atsakovo UAB „Lindesa“ registracijos adresu pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo bei teismo pranešimą dėl atsiliepimo ir įmonės dokumentų pateikimo. Iš bylos medžiagos matyti, kad teismo siųsti procesiniai dokumentai įteikti nebuvo, grįžo su žyma „Neatsiėmė“. Pranešimas dėl pareiškimo iškelti įmonės bankroto bylą priėmimo taip pat buvo skelbtas tinklalapyje www.teismai.lt, tačiau atsakovas jokių dokumentų teismui nepateikė. Todėl teismas, spręsdamas bankroto bylos iškėlimo klausimą, vadovaujasi byloje esančiais duomenimis, taip pat viešų registrų pateikiama informacija.

4Ieškinys tenkinamas, UAB „Lindesa“ keliama bankroto byla.

5Lietuvos Respublikos ĮBĮ 9 str. 7 d., įmonei bankroto byla keliama, kai ji yra nemoki. Lietuvos Respublikos ĮBĮ 2 str. 8 d. nustato, kad įmonės nemokumas – tai būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

6Iš byloje esančio VĮ „Registrų centras“ paskutinio pateikto 2012-01-01 – 2012-12-31 balanso matyti, kad įmonės turtas tuo metu sudarė 243 515 Lt, o mokėtinos sumos ir įsipareigojimai 1 218 620 Lt (per vienerius metus – 462 118 Lt). Iš to matyti, kad atsakovo įsipareigojimai yra didesni už pusę 2012 m. turėto turto vertės. Taigi esant tokioms aplinkybėms, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos), viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės, teismas daro išvadą, kad UAB „Lindesa“ yra nemoki. Teismo nuomone, labiau tikėtina, kad įmonė veiklos nevykdo, kadangi procesiniai dokumentai, siųsti įmonės registracijos adresu, sugrįžo neįteikti, duomenų apie adreso pasikeitimą VĮ Registrų centras duomenų bazėje nėra.

7Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 4 d. 1 p. nustato, kad priėmęs nutartį iškelti bankroto bylą, teismas privalo paskirti įmonės administratorių. Pagal Lietuvos Respublikos ĮBĮ 11 str. 1 d., įmonės administratorius – tai teismo paskirtas fizinis ar juridinis asmuo, turintis teisę teikti bankroto administravimo paslaugas. Iš byloje esančių duomenų matyti, kad MB „Ius Lt“ sutinka teikti bankroto administravimo paslaugas UAB „Lindesa“. Pagal Lietuvos Respublikos ĮBĮ 11 str. 2 d., reikalavimą įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos pateikė teismui pranešimą, kuriuo informuoja, kad asmuo, pretenduojantis administruoti UAB „Lindesa“, atitinka teisės aktų reikalavimus. Duomenų, kad administratoriaus MB „Ius Lt“ kandidatūra prieštarautų imperatyvioms Įmonių bankroto įstatymo 11 str. 4 d. normoms, teismas neturi. Taigi MB „Ius Lt“ skiriamas UAB „Lindesa“ bankroto administratoriumi.

8Administratorius įpareigojamas atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 4 d. 3 p. ir 7 d. 8 p. (Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 6 d.).

9Taip pat nustatomas terminas UAB „Lindesa“ valdymo organams prievolei įvykdyti – perduoti administratoriui įmonės turtą ir visus dokumentus, o įmonės kreditoriams – finansiniams reikalavimams pareikšti.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 290 str., teismas:

Nutarė

11iškelti UAB „Lindesa“, į.k. 126166635, P.Žadeikos g. 9-3A, Vilnius, bankroto bylą.

12Įmonės bankroto administratoriumi paskirti MB „Ius Lt“, į.k. 303008795.

13Pavesti įmonės bankroto administratoriui atlikti Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 4 d. 7 p. ir 7 d. 8 p. nurodytus veiksmus.

14Įpareigoti UAB „Lindesa“ valdymo organus ne vėliau kaip per 15 d. nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, perduoti bankroto administratoriui įmonės turtą pagal balansą, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus.

15Nustatyti 45 d. terminą nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, UAB „Lindesa“ kreditorių finansiniams reikalavimams, atsiradusiems iki bankroto bylos iškėlimo dienos, pareikšti ir pavesti įmonės administratoriui po termino pabaigos per vieną mėnesį pateikti teismui tvirtinti kreditorių sąrašą.

16Pavesti įmonės bankroto administratoriui ne vėliau kaip per 30 d. nuo nutarties patvirtinti kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašą įsiteisėjimo dienos, sušaukti pirmąjį kreditorių susirinkimą.

17Nutarčiai dėl bankroto bylos iškėlimo įsiteisėjus, panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2014 m. liepos 4 d. nutartimi taikytą atsakovo UAB „Lindesa“, į.k. 126166635, P.Žadeikos g. 9-3A, Vilnius, viso turto areštą.

18Įpareigoti įmonės administratorių MB „Ius Lt“, sužinojus apie UAB „Lindesa“ iškeltas bylas ar antstoliams pateiktus vykdomuosius dokumentus dėl išieškojimo iš UAB „Lindesa“ nedelsiant apie tai raštu informuoti teismą.

19Nutartis per 10 dienų nuo nutarties priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
1. Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Natalja Cikoto... 2. Ieškovas UAB „Juridinė paslauga“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą... 3. Teismas 2014 m. liepos 8 d., 2014 m. liepos 18 d. ir 2014 m. rugpjūčio 4 d.... 4. Ieškinys tenkinamas, UAB „Lindesa“ keliama bankroto byla. ... 5. Lietuvos Respublikos ĮBĮ 9 str. 7 d., įmonei bankroto byla keliama, kai ji... 6. Iš byloje esančio VĮ „Registrų centras“ paskutinio pateikto 2012-01-01... 7. Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 4 d. 1 p. nustato, kad priėmęs nutartį... 8. Administratorius įpareigojamas atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos... 9. Taip pat nustatomas terminas UAB „Lindesa“ valdymo organams prievolei... 10. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 290 str.,... 11. iškelti UAB „Lindesa“, į.k. 126166635, P.Žadeikos g. 9-3A, Vilnius,... 12. Įmonės bankroto administratoriumi paskirti MB „Ius Lt“, į.k. 303008795.... 13. Pavesti įmonės bankroto administratoriui atlikti Lietuvos Respublikos... 14. Įpareigoti UAB „Lindesa“ valdymo organus ne vėliau kaip per 15 d. nuo... 15. Nustatyti 45 d. terminą nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo... 16. Pavesti įmonės bankroto administratoriui ne vėliau kaip per 30 d. nuo... 17. Nutarčiai dėl bankroto bylos iškėlimo įsiteisėjus, panaikinti Vilniaus... 18. Įpareigoti įmonės administratorių MB „Ius Lt“, sužinojus apie UAB... 19. Nutartis per 10 dienų nuo nutarties priėmimo dienos gali būti skundžiama...