Byla 2-2016/2011

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Virginijos Čekanauskaitės, Konstantino Gurino ir Danutės Milašienės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja), teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo atsakovo akcinės bendrovės „Spauda“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2011 m. gegužės 24 d. nutarties, kuria atsisakyta sustabdyti išieškojimą išnagrinėtoje civilinėje byloje Nr. 2-3437-467/2010 pagal ieškovo V. G. ieškinį atsakovui akcinei bendrovei „Spauda“ dėl atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu, darbo užmokesčio ir kitu su darbo santykiais susijusių išmokų priteisimo.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3I. Ginčo esmė

4Atsakovas pateikė teismui prašymą dėl Vilniaus apygardos teismo 2010 m. balandžio 23 d. sprendimo, pakeisto Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2011 m. gegužės 17 d. nutartimi, vykdymo išdėstymo, kuriuo taip pat buvo prašoma sustabdyti išieškojimą vykdymo procese.

5II. Pirmosios instancijos teismo nutarties esmė

6Vilniaus apygardos teismas 2011 m. gegužės 24 d. nutartimi atsakovo prašymą dėl išieškojimo vykdymo procese sustabdymo atmetė.

7III. Atskirojo skundo ir atsiliepimo į atskirąjį skundą argumentai

8Atskiruoju skundu atsakovas prašo Vilniaus apygardos teismo 2011 m. gegužės 24 d. nutartį panaikinti ir klausimą išspręsti iš esmės – sustabdyti išieškojimą vykdymo procese.

9Ieškovas atsiliepimo į atskirąjį skundą nepateikė.

10Apeliantas pateikė apeliacinės instancijos teismui prašymą, kuriame nurodo, kad atsisako atskirojo skundo dėl Vilniaus apygardos teismo 2001 m. gegužės 24 d. nutarties. Atskirojo skundo atsisakymo pasekmės, nurodytos CPK 308 straipsnio 3 dalyje, apeliantui yra žinomos.

11IV. Apeliacinio teismo nustatytos bylos aplinkybės, teisiniai argumentai ir išvados

12Apeliacinis procesas nutrauktinas.

13CPK 308 straipsnio 1 dalis numato, kad apeliacinį skundą padavęs asmuo turi teisę skundo atsisakyti iki baigiamųjų kalbų, o jeigu skundas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka – iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios. Teismas gali nepriimti apeliacinio skundo atsisakymo, jei yra CPK 42 straipsnio 2 dalyje numatytos sąlygos. Apeliacinio skundo atsisakęs asmuo jį paduoti pakartotinai neturi teisės (CPK 308 straipsnio 3 dalis). Atskiriesiems skundams paduoti ir nagrinėti taikomos taisyklės, reglamentuojančios procesą apeliacinės instancijos teisme, išskyrus CPK antrajame skirsnyje numatytas išimtis (CPK 338 straipsnis).

14Apeliantas iki atskirojo skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios Lietuvos apeliaciniam teismui pateikė prašymą dėl atskirojo skundo atsisakymo. Apeliantas prašyme nurodo, kad atskirojo skundo atsisakymo pasekmės, nustatytos CPK 308 straipsnio 3 dalyje, jam yra žinomos.

15Teisėjų kolegija pagal bylos duomenis sprendžia, kad apelianto pateiktas atskirojo skundo atsisakymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms ar viešajam interesui (CPK 42 straipsnio 2 dalis), todėl atskirojo skundo atsisakymas priimamas, o pradėtas apeliacinis procesas nutraukiamas (CPK 308, 338 straipsniai).

16Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 308 ir 338 straipsniais,

Nutarė

17Priimti apelianto AB „Spauda“ atskirojo skundo atsisakymą ir nutraukti apeliacinį procesą pagal apelianto AB „Spauda“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2011 m. gegužės 24 d. nutarties.

Proceso dalyviai