Byla 2-1841/2013
Dėl Vilniaus apygardos teismo 2013 m. gegužės 14 d. nutarties, kuria atmestas UAB ,,Molesta“ prašymas įpareigoti antstolę S. K. grąžinti atsakovui pinigines lėšas uždarosios akcinės bendrovės ,,Molesta“ restruktūrizavimo byloje Nr. B2-2133-656/2013

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Vigintas Višinskis,

2teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal uždarosios akcinės bendrovės ,,Molesta“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2013 m. gegužės 14 d. nutarties, kuria atmestas UAB ,,Molesta“ prašymas įpareigoti antstolę S. K. grąžinti atsakovui pinigines lėšas uždarosios akcinės bendrovės ,,Molesta“ restruktūrizavimo byloje Nr. B2-2133-656/2013,

Nustatė

3I. Ginčo esmė

4Vilniaus apygardos teismas 2013 m. balandžio 18 d. nutartimi iškėlė atsakovui UAB ,,Molesta“ restruktūrizavimo bylą.

5Šia nutartimi teismas nutarė leisti iš UAB „Molesta“ sąskaitų, esančių AB DNB banke ir AB „Swedbank“ mokėti įmonės ūkinei – komercinei veiklai reikalingus mokėjimus ir įmokas, įskaitant ir privalomąsias įmokas.

62013 m. balandžio 26 d. UAB ,,Molesta” kreipėsi į teismą su prašymu įpareigoti antstolę S. K. grąžinti UAB „Molesta” priklausančias 150 097,34 Lt dydžio pinigines lėšas, saugomas antstolės depozitinėje sąskaitoje, pervedant šias lėšas į UAB „Molesta” atsiskaitomąją sąskaitą.

7Nurodė, kad UAB „Molesta” priklausančios 150 097,34 Lt lėšos antstolės iniciatyva buvo pervestos į antstolės depozitinę sąskaitą. Šios lėšos yra būtinos UAB „Molesta” ūkinės - komercinės veiklos vykdymui. Pažymėjo, kad remiantis ĮRĮ 7 straipsnio 8 dalies 6 punkto nuostata teismas nurodė įmonės sąskaitas, iš kurių gali būti mokamos einamosios įmokos ir kiti mokėjimai, neatsižvelgiant į tai, kad sąskaitos yra areštuotos ar joms taikomi kiti disponavimo apribojimai. Dėl šios priežasties UAB ,,Molesta“ lėšos, esančios antstolės depozitinėje sąskaitoje, turi būti grąžintos UAB ,,Molesta“.

8II. Pirmosios instancijos teismo nutarties esmė

9Vilniaus apygardos teismas 2013 m. gegužės 14 d. nutartimi UAB ,,Molesta“ prašymo dėl leidimo pervesti lėšas į atsiskaitomąją sąskaitą netenkino.

10Teismas nurodė, kad 2013 m. balandžio 18 d. nutartis, kuria atsakovui iškelta restruktūrizavimo byla, yra apskųsta apeliacine tvarka, todėl nėra įsiteisėjusi. Pažymėjo, kad nors nutartis dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo yra skubaus vykdymo, tačiau skubus vykdymas šiuo atveju taikytinas leidžiant įmonei atsiskaityti tik iš teismo nurodytų sąskaitų. Nurodė, kad UAB „Molesta“ piniginės lėšos areštuotos iki Vilniaus apygardos teismo nutarties dėl UAB „Molesta“ restruktūrizavimo bylos iškėlimo, priėmimo.

11III. Atskirojo skundo ir atsiliepimo į jį argumentai

12Atskiruoju skundu RUAB „Molesta“ prašo panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2013 m. gegužės 14 d. nutartį ir priimti naują nutartį – įpareigoti antstolę S. K. grąžinti UAB „Molesta” priklausančias pinigines lėšas (150 097,34 Lt), saugomas antstolės depozitinėje sąskaitoje, pervedant šias lėšas į UAB „Molesta” atsiskaitomąsias sąskaitas.

13Nurodo, kad iškėlus UAB ,,Molesta“ restruktūrizavimo bylą, UAB ,,Molesta“ įgijo teisę į einamuosius mokėjimus iš turimų lėšų, neatižvelgiant, kad sąskaitos yra areštuotos ir joms taikomi kiti disponavimo apribojimai (ĮRĮ 7 str. 8 d. 6 p.).

14Atsiliepimu į atskirąjį skundą antstolė S. K. prašo jo netenkinti, o skundžiamą nutartį palikti nepakeistą.

15IV. Apeliacinio teismo nustatytos bylos aplinkybės, teisiniai argumentai ir išvados

16Atskirasis skundas atmetamas.

17Bylos nagrinėjimo apeliacine tvarka ribas sudaro atskirojo skundo faktinis ir teisinis pagrindai bei absoliučių teismo sprendimo (nutarties) negaliojimo pagrindų patikrinimas (CPK 320 str. 1 d., 338 str.). Absoliučių skundžiamos teismo nutarties negaliojimo pagrindų apeliacinės instancijos teismas nenustatė (CPK 329 str. 2, 3 d., 338 str.).

18Prašymą įpareigoti antstolę grąžinti jos depozitinėje sąskaitoje esančias UAB ,,Molesta“ lėšas apeliantas grindė ĮRĮ 7 straipsnio 8 dalies 6 punkte įtvirtinta nuostata, numatančia, kad iškėlus restruktūrizavimo bylą, restruktūrizuojama įmonė iš teismo nurodytų įmonės sąskaitų moka einamąsias įmokas ir kitus mokėjimus, neatižvelgiant, kad sąskaitos yra areštuotos ir joms taikomi kiti disponavimo apribojimai.

19Bylos duomenys patvirtina, kad Lietuvos apeliacinis teismas 2013 m. birželio 27 d. nutartimi panaikino Vilniaus apygardos teismo 2013 m. balandžio 18 d. nutartį, kuria atsakovui UAB ,,Molesta” iškelta restruktūrizavimo byla (9 t., b. l. 64-73).

20Dėl atskirojo skundo nagrinėjimo metu pasikeitusių faktinių aplinkybių, apelianto argumentai susiję su ĮRĮ 7 straipsnio 8 dalies 6 punkte numatyta teise iškėlus restruktūrizavimo teise naudoti įmonės lėšas einamiesiems mokėjimas, yra nebeaktualūs. Kitokių argumentų, sudarančių pagrindą įpareigoti antstolę pervesti lėšas į UAB ,,Molesta“ atsiskaitomąsias sąskaitas iš antstolės depozitinės sąskaitos, apeliantas nenurodė.

21Dėl nurodytų aplinkybių teismo nutartis, kuria atsisakyta tenkinti apelianto prašymą grąžinti lėšas yra pagrįsta ir teisėta, todėl paliekama nepakeista.

22Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 337 straipsnio 1 dalies 1 punktu,

Nutarė

23Vilniaus apygardos teismo 2013 m. gegužės 14 d. nutartį palikti nepakeistą.

Proceso dalyviai
Ryšiai
1. Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Vigintas... 2. teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę... 3. I. Ginčo esmė... 4. Vilniaus apygardos teismas 2013 m. balandžio 18 d. nutartimi iškėlė... 5. Šia nutartimi teismas nutarė leisti iš UAB „Molesta“ sąskaitų,... 6. 2013 m. balandžio 26 d. UAB ,,Molesta” kreipėsi į teismą su prašymu... 7. Nurodė, kad UAB „Molesta” priklausančios 150 097,34 Lt lėšos antstolės... 8. II. Pirmosios instancijos teismo nutarties esmė... 9. Vilniaus apygardos teismas 2013 m. gegužės 14 d. nutartimi UAB ,,Molesta“... 10. Teismas nurodė, kad 2013 m. balandžio 18 d. nutartis, kuria atsakovui... 11. III. Atskirojo skundo ir atsiliepimo į jį argumentai... 12. Atskiruoju skundu RUAB „Molesta“ prašo panaikinti Vilniaus apygardos... 13. Nurodo, kad iškėlus UAB ,,Molesta“ restruktūrizavimo bylą, UAB... 14. Atsiliepimu į atskirąjį skundą antstolė S. K. prašo jo netenkinti, o... 15. IV. Apeliacinio teismo nustatytos bylos aplinkybės, teisiniai argumentai ir... 16. Atskirasis skundas atmetamas.... 17. Bylos nagrinėjimo apeliacine tvarka ribas sudaro atskirojo skundo faktinis ir... 18. Prašymą įpareigoti antstolę grąžinti jos depozitinėje sąskaitoje... 19. Bylos duomenys patvirtina, kad Lietuvos apeliacinis teismas 2013 m. birželio... 20. Dėl atskirojo skundo nagrinėjimo metu pasikeitusių faktinių aplinkybių,... 21. Dėl nurodytų aplinkybių teismo nutartis, kuria atsisakyta tenkinti apelianto... 22. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 337 straipsnio 1 dalies 1... 23. Vilniaus apygardos teismo 2013 m. gegužės 14 d. nutartį palikti nepakeistą....