Byla B2-1490-123/2010
Dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovės UAB „Inkaso“ ieškinį atsakovei UAB „Sanvalda“ dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Virginija Nijolė Griškevičienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės UAB „Inkaso“ prašymą dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovės UAB „Inkaso“ ieškinį atsakovei UAB „Sanvalda“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą prašydama atsakovei iškelti bankroto bylą.

3Klaipėdos apygardos teismas ieškinį priėmė ir 2010-02-23 nutartimi taikė laikinąsias apsaugos priemones – areštavo atsakovei, priklausantį nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, pinigines lėšas ar turtines teises, priklausančias atsakovei ir esančias pas atsakovę arba trečiuosius asmenims, uždraudžiant bet kokį areštuoto turto perleidimą, įkeitimą kitiems asmenims ar kitokį nuosavybės teisės pakeitimą ar apribojimą bei turto vertės sumažinimą, taip pat sustabdė šio turto realizavimą bei išieškojimą iš atsakovės turto vykdymo procese.

4Gautas ieškovės prašymas dėl ieškinio atsisakymo, kuriuo atsisako ieškinio dėl bankroto bylos iškėlimo ir prašo panaikinti atsakovės turtui taikytas laikinąsia apsaugos priemones. Nurodo, kad ieškinio atsisakymo pasekmės žinomos.

5Atsisakymas nuo ieškinio priimtinas, byla nutrauktina.

6Ieškovas bet kurioje proceso stadijoje turi teisę žodžiu ar raštu atsisakyti pareikšto ieškinio, tačiau jam turi būti žinomos tokio procesinio veiksmo teisinės pasekmės (CPK 140 str. 1 d., 143 str.). Iš teismui pateikto ieškovės prašymo matyti, kad pateiktas atsisakymas nuo ieškinio neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui, ieškovei procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės yra žinomos. Esant tokioms aplinkybėms, ieškovės pateiktas ieškinio atsisakymas priimtinas ir civilinė byla nutrauktina (CPK 42 str. 1, 2 d., 140 str. 1 d., 143 str., 293 str. 4 p.).

7Ieškovei atsisakius nuo ieškinio ir bylą nutraukus naikintinos Klaipėdos apygardos teismo 2010-02-23 nutartimi taikytos laikinosios apsaugos priemonės (CPK 150 str. 1 d.).

8Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

9priimti ieškovės UAB „Inkaso“ atsisakymą nuo ieškinio.

10Nutraukti civilinę bylą Nr. B2-1490-123/2010 pagal ieškovės UAB „Inkaso“ ieškinį atsakovei UAB „Sanvalda“ dėl bankroto bylos iškėlimo.

11Nutarčiai įsiteisėjus panaikinti Klaipėdos apygardos teismo 2010-02-23 nutartimi atsakovės turtui taikytas laikinąsias apsaugos priemones.

12Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai