Byla B2-1070-479/2016
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Žydrūnas Bertašius rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės UAB „Andrienas“ ieškinį atsakovei UAB „Inkomsta ir Co“ dėl bankroto bylos iškėlimo ir

Nustatė

2ieškovė 2016-03-09 kreipėsi į teismą su pareiškimu atsakovei UAB „Inkomsta ir Co“ dėl bankroto bylos iškėlimo. Ieškovė nurodė, kad atsakovė iš dalies neatsiskaitė už ieškovės atliktus rangos darbus ir liko skolinga ieškovei iš viso 75 768,55 Eur. Ieškovė nurodė ir tai, kad atsakovė galbūt yra nemoki. Dėl to ieškovė teismo prašė atsakovei iškelti bankroto bylą.

3Atsakovė UAB „Inkomsta ir Co“ pateikė atsiliepimą į pareiškimą, jame nurodė, kad su pareiškimu nesutinka.

42016-05-10 teisme gautas ieškovės UAB „Andrienas“ pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo. Ieškovė nurodė, jog su atsakove susitarė dėl taikaus ginčo sprendimo, todėl ieškinio atsisako. Ieškovė patvirtino, kad ieškinio atsisakymo pasekmės jai yra žinomos.

5Prašymas tenkintinas, civilinė byla nutrauktina.

6LR CPK 42 str. 1 d. bei 140 str. 1 d. nuostatos suteikia teisę ieškovui bet kurioje proceso stadijoje atsisakyti ieškinio. LR įmonių bankroto įstatymo 6 str. 5 d. numato, kad pareiškimo teismui galima atsisakyti iki teismas priima nutartį iškelti bankroto bylą. Nagrinėjamu atveju teismo nutartis dėl bankroto bylos iškėlimo nėra priimta, todėl ieškovė turi teisę atsisakyti ieškinio. Byloje nėra duomenų, kad atsisakymas nuo ieškinio prieštarautų imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, todėl priimtinas ir civilinė byla nutrauktina (LR CPK 293 str. 4 p.).

7Teismas, vadovaudamasis LR CPK 290-291 str.,

Nutarė

8ieškovės UAB „Andrienas“ atsisakymą nuo ieškinio priimti ir civilinę bylą pagal ieškovės UAB „Andrienas“ ieškinį atsakovei UAB „Inkomsta ir Co“ dėl bankroto bylos iškėlimo nutraukti.

9Įsiteisėjus teismo nutarčiai panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, tai yra turto areštą, taikytą 2016-03-10 Klaipėdos apygardos teismo nutartimi UAB „Inkomsta ir Co“ turtui, įmonės kodas 302545454, buveinė Akmenų g. 10, Klaipėdoje.

10Nutartis per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai