Byla 2-96-79/2011
Dėl ieškinio atsisakymo

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Aldona Monstavičienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos prašymą dėl ieškinio atsisakymo,

Nustatė

2Šiaulių miesto apylinkės teisme 2010-06-16 gautas ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinys atsakovams J. S. ir B. S. dėl savavališkos gyvenamojo namo statybos. 2011-03-30 teisme gautas ieškovo prašymas, kuriuo ieškovas atsisako pateikto ieškinio. Patikrinus pastatytą gyvenamąjį namą, dėl kurio savavališkos statybos buvo kreiptasi į teismą, nustatyta, kad pastatas atitinka projekto, kuriam yra išduotas statybos leidimas, sprendimus.

3Ieškinio atsisakymas priimtinas.

4Ieškovas bet kurioje proceso stadijoje, kreipęsis į teismą, turi teisę atsisakyti ieškinio (Civilinio proceso kodekso 140 str.), todėl ieškovo ieškinio atsisakymas priimtinas, o civilinė byla nutrauktina, šalims išaiškintinos bylos nutraukimo teisinės pasekmės: remiantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 294 str. 2 d., bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių dėl to paties dalyko, tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

5Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 str. 1 d., 293 -295 str., teismas

Nutarė

6priimti ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinio atsakovams J. S. ir B. S. dėl savavališkos gyvenamojo namo statybos atsisakymą.

7Civilinę bylą Nr. 2-96-79/2010 nutraukti.

8Nutarties nuorašą išsiųsti ieškovui ir atsakovams.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai