Byla 2A-965-265/2012
Dėl papildomo procesinio sprendimo priėmimo civilinėje byloje pagal ieškovo Šiaulių regiono apsaugos departamento ieškinį atsakovei Žemaitijos nacionalinio parko direkcijai dėl žalos padarytos aplinkai atlyginimo, trečiasis asmuo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininko Alvydo Žerlausko, kolegijos teisėjų Almanto Padvelskio, Alonos Romanovienės, apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi klausimą dėl papildomo procesinio sprendimo priėmimo civilinėje byloje pagal ieškovo Šiaulių regiono apsaugos departamento ieškinį atsakovei Žemaitijos nacionalinio parko direkcijai dėl žalos padarytos aplinkai atlyginimo, trečiasis asmuo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija,

Nustatė

2Klaipėdos apygardos teismas 2012-07-12 nutartimi atmetė ieškovės apeliacinį skundą ir paliko nepakeistą Plungės rajono apylinkės teismo 2012 m. sausio 10 d. sprendimą. Klaipėdos apygardos teisme gautas atsakovės prašymas priimti papildomą sprendimą. Nurodoma, kad Klaipėdos apygardos teismas, priimdamas procesinį sprendimą, neišsprendė bylinėjimosi išlaidų paskirstymo klausimo ir nepriteisė atsakovei 1 815 Lt bylinėjimosi išlaidų, kurias ji sumokėjo už advokato teisinę pagalbą.

3Prašymas priimti papildomą procesinį sprendimą atmestinas.

4Bylinėjimosi išlaidos negali būti priteisiamos, jeigu prašymas dėl jų priteisimo ir išlaidų dydį patvirtinantys įrodymai nepateikti iki bylos išnagrinėjimo iš esmės pabaigos (CPK 98 straipsnio 1 dalis). Nagrinėjamu atveju atsakovė nepateikė įrodymų iki bylos išnagrinėjimo iš esmės pabaigos apie turėtas bylinėjimosi išlaidas. Nepaisant to, kad atsiliepime į ieškovės apeliacinį skundą atsakovė ir nurodo, kad prideda PVM sąskaitą faktūrą bei išrašą iš sąskaitos apie atliktą mokėjimą, tačiau teisme jie nėra gauti. Teisme gautas vien tik atsiliepimas į ieškovės apeliacinį skundą.

5Kadangi įrodymai, patvirtinantys atsakovės turėtas bylinėjimosi išlaidas, nebuvo pateikti bylos nagrinėjimo metu, atsakovės prašymas dėl papildomo procesinio sprendimo priėmimo atmestinas (CPK 277 str. 1 d. 1 p.).

6Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 277, 290–292 straipsniais, teisėjų kolegija

Nutarė

7atmesti atsakovės Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos prašymą dėl papildomo procesinio sprendimo priėmimo.

Proceso dalyviai