Byla B2-1967-260/2014
Dėl teismas sprendžia, kad ši įmonė yra nemoki. Nemokiai įmonei keliama bankroto byla (ĮBĮ 2 str. 8 d., 9 str. 7 d. 1 p.)

1Kauno apygardos teismo teisėjas Raimondas Buzelis, sekretoriaujant Danutei Nekraševičienei, nedalyvaujant ieškovių ir atsakovės atstovams, teismo posėdyje išnagrinėjo ieškovių uždarosios akcinės bendrovės „Pramogų verslas“ ir uždarosios akcinės bendrovės REIKALAVIMAS.LT prašymus iškelti bankroto bylą atsakovei Likviduojamai I. S. individualiai įmonei ir

Nustatė

2Ieškovės UAB „Pramogų verslas“ ir UAB REIKALAVIMAS.LT prašo iškelti bankroto bylą atsakovei Likviduojamai I. S. individualiai įmonei, nurodo, kad ši įmonė yra jų skolininkė, skolinga atitinkamai 659,50 Lt ir 688,58 Lt, vengia atsiskaityti už jai parduotas prekes.

3Atsakovės savininkė I. S. pranešė teismui, kad ji norėtų, jog I. S. individualiai įmonei būtų iškelta bankroto byla, kadangi ji negali atsiskaityti su kreditoriais.

4Ieškovių prašymai iškelti bankroto bylą tenkinami.

5Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 5 dalyje nurodyta, kad bankroto byla iškeliama, jei yra bent viena iš šių sąlygų: 1) įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) atlyginimą; 2) įmonė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui (kreditoriams), kad negali atsiskaityti su kreditoriumi (kreditoriais) ir (arba) neketina vykdyti savo įsipareigojimų. Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalyje įmonės nemokumas apibrėžiamas kaip jos būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

6Teismui atsakovės savininkė pateikė duomenis, kad atsakovės skolos kreditoriams yra 35608,72 Lt, visos šios skolos pradelstos, atsakovės savininkė neturi galimybių atsiskaityti su kreditoriais.

7Atsakovės savininkė pripažįsta, kad I. S. individuali įmonė negali atsiskaityti su kreditoriais, todėl teismas sprendžia, kad ši įmonė yra nemoki. Nemokiai įmonei keliama bankroto byla (ĮBĮ 2 str. 8 d., 9 str. 7 d. 1 p.).

8Iškeldamas bankroto bylą, teismas privalo paskirti bendrovės bankroto administratorių. Ieškovė UAB „Pramogų verslas“ administratoriumi siūlo paskirti UAB „Lexuna“, ieškovė UAB REIKALAVIMAS.LT – Ireną Stankevičienę. Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos nurodė, kad šie abu asmenys atitinka Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo reikalavimus, keliamus bankroto administratoriui. Viešai prieinamais Įmonių bankroto valdymo departamento duomenimis administratorius UAB „Lexuna“, kuri vykdo 5 įmonių bankroto procedūras, užimtumas yra mažesnis nei administratorės Irenos Stankevičienės, kuri vykdo 31 įmonės bankroto procedūras. Todėl teismas sprendžia, kad sklandžiau ir efektyviau I. S. individualios įmonės bankroto procedūras galėtų atlikti UAB „Lexuna“, kuri ir skiriama atsakovės administratoriumi.

9Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 6 ir 10 straipsniais,

Nutarė

10Iškelti Likviduojamai I. S. individualiai įmonei (juridinio asmens kodas 300060573; adresas: Vilniaus g. 8, Varėna) bankroto bylą.

11Paskirti Likviduojamos I. S. individualios įmonės administratoriumi uždarąją akcinę bendrovę „Lexuna“ (juridinio asmens kodas 302618226; adresas: Raudondvario pl. 76, Kaunas).

12Sustabdyti atsakovės Likviduojamos I. S. individualios įmonės (juridinio asmens kodas 300060573) turto realizavimą ir išieškojimą pagal vykdomuosius dokumentus.

13Uždėti areštą atsakovės Likviduojamos I. S. individualios įmonės (juridinio asmens kodas 300060573) nekilnojamam turtui, kitam ilgalaikiam turtui, turtinėms teisėms, galiojantį iki šios nutarties įsiteisėjimo dienos.

14Nustatyti 45 dienų terminą nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos kreditoriniams reikalavimams, atsiradusiems iki bankroto bylos iškėlimo dienos, pareikšti.

15Nustatyti, kad įmonės vadovas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo privalo perduoti administratoriui turtą pagal finansinę atskaitomybę ir visus dokumentus.

16Apie bankroto bylos iškėlimą nedelsiant pranešti juridinių asmenų registrui.

17Pavesti administratoriui įvykdyti visus ĮBĮ 10 str. 4 d. 3 ir 4 punktuose bei 7 d. 8 punkte nustatytus veiksmus. Jam taip pat pavesti sušaukti pirmąjį kreditorių susirinkimą ĮBĮ 22 str. 1 dalyje nustatytu terminu.

18Nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti apskųsta atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai