Byla 2-1911-104/2013
Dėl žalos, susijusios su fizinio asmens gyvybės atėmimu (tretieji asmenys - A. V., UAB DK PZU Lietuva, Sveikatos apsaugos ministerija)

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Natalja Cikoto, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės Z. N. ieškinį atsakovei Viešąjai įstaigai Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos dėl žalos, susijusios su fizinio asmens gyvybės atėmimu (tretieji asmenys - A. V., UAB DK PZU Lietuva, Sveikatos apsaugos ministerija), ir

Nustatė

2ieškovė Z. N. patikslintu ieškiniu (b.l. 29) atsakovei Viešąjai įstaigai Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos dėl žalos, susijusios su fizinio asmens gyvybės atėmimu, prašo iš atsakovo priteisti 1 100 000 Lt neturtinei žalai atlyginti.

3Byloje paskirus deontologinę ekspertizę, ieškovės atstovas advokatas D. P. 2013-06-04 pateikė pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo ir nurodė, kad ieškovei yra žinomos ieškinio atsisakymo pasekmės. Atsakovės Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos atstovas advokatas A. Z. pranešė, kad atsakovė sutinka prisiimti savo turėtas bylinėjimosi išlaidas.

4Ieškovės prašymas tenkinamas.

5Ieškovės teisė atsisakyti ieškinio nustatyta Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 42, 140 straipsniuose. Toks ieškovės veiksmas neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešąjam interesui, todėl yra pagrindas atsisakymą nuo ieškinio priimti.

6Priėmus atsisakymą nuo ieškinio, byla turi būti nutraukta (CPK 140 str. 1d., 293 str. 4p.). Bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (CPK 294 str. 2 d.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 290 str., teismas

Nutarė

8priimti ieškovės Z. N. atsisakymą nuo ieškinio atsakovei Viešąjai įstaigai Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos dėl žalos, susijusios su fizinio asmens gyvybės atėmimu.

9Civilinę bylą Nr. 2-1911-104/2013 pagal ieškovės ieškovės Z. N. ieškinį atsakovei Viešąjai įstaigai Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos dėl žalos, susijusios su fizinio asmens gyvybės atėmimu nutraukti.

10Išaiškinti ieškovei, kad bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

11Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai