Byla e2KT-9-153/2015
Dėl ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Druskininkų autobusų parkas“ ieškinio atsakovui V. V. dėl žalos atlyginimo perdavimo nagrinėti kitam tos pačios pakopos teismui

1Laikinai einanti Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigas teisėja Galina Blaževič, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi klausimą dėl ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Druskininkų autobusų parkas“ ieškinio atsakovui V. V. dėl žalos atlyginimo perdavimo nagrinėti kitam tos pačios pakopos teismui,

Nustatė

2Kauno apygardos teisme gautas ieškovės UAB „Druskininkų autobusų parkas“ prašymas perduoti ieškinį dėl žalos atlyginimo nagrinėti kitam apylinkės teismui. Prašymas grindžiamas tuo, kad šis civilinis ieškinys buvo paliktas nenagrinėtu baudžiamojoje byloje, nuo kurios nagrinėjimo buvo nušalinti visi Druskininkų miesto apylinkės teismo teisėjai.

3Civilinė byla perduodama nagrinėti kitam apylinkės teismui, priklausančiam Kauno apygardos teismo veiklos teritorijai.

4Byla gali būti perduodama iš teismo, kuriam ji teisminga, kitam teismui, jeigu, nušalinus vieną ar kelis teisėjus ar teisėjams nusišalinus, apylinkės teisme nebėra teisėjų, turinčių teisę nagrinėti bylą (CPK 34 str. 2 d. 3 p.). Šiuo atveju dėl bylos perdavimo nagrinėti iš vieno apylinkės teismo kitam apylinkės teismui išsprendžia apygardos teismo, kurio veiklos teritorijoje yra apylinkės teismai, pirmininkas arba šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas (CPK 34 str. 3 d.).

5Nustatyta, kad Vilniaus apygardos teismo 2011 m. spalio 3 d. nutartimi baudžiamosios bylos, kurioje V. V. (buvęs UAB „Druskininkų autobusų parkas“ vadovas) buvo kaltinamas pagal BK 228 straipsnio 1 dalį ir 300 straipsnio 3 dalį, nagrinėjimas buvo perduotas Varėnos rajono apylinkės teismui. Varėnos rajono apylinkės teismas 2012 m. balandžio 4 d. nuosprendžiu baudžiamojoje byloje Nr. 1-9-547/2012 V. V. pripažino kaltu pagal BK 228 straipsnio 1 dalį ir 300 straipsnio 3 dalį, paskyrė jam bausmę, tačiau ieškovo civilinį ieškinį paliko nenagrinėtu.

6Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija 2012 m. lapkričio 23 d. nutartimi Varėnos rajono apylinkės teismo nuosprendžio dalį dėl civilinio ieškinio pakeitė, tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2013 m. spalio 10 d. nutartimi baudžiamojoje byloje Nr. 2K-7-251/2013 pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų sprendimus panaikino ir atsakovą išteisino, civilinį ieškinį paliko nenagrinėtu.

7Palikus nenagrinėtu civilinį ieškinį baudžiamojoje byloje, ieškovė UAB ,,Druskininkų autobusų parkas“ pareiškė ieškinį atsakovui V. V. civilinio proceso tvarka.

8Pagal bendrąsias teismingumo taisykles šis ieškinys yra teismingas Druskininkų miesto apylinkės teismui (CPK 29 str.). Iš pateikto ieškinio turinio matyti, kad jis yra kildinamas iš baudžiamosios bylos, nuo kurios nagrinėjimo buvo nušalinti visi Druskininkų miesto apylinkės teismo teisėjai. Kadangi nuo šio civilinio ieškinio nagrinėjimo baudžiamojoje byloje buvo nušalinti visi Druskininkų miesto apylinkės teismo teisėjai, daroma išvada, jog yra įstatyminis (CPK 34 str. 2 d. 3 p.) pagrindas civilinio ieškinio baudžiamojoje byloje, reiškiamo civilinio proceso tvarka, nagrinėjimą iš teismo, kuriam toks ieškinys teismingas, perduoti kitam tos pačios pakopos teismui.

9Sprendžiama, kad proceso ekonomiškumo ir koncentracijos kriterijus atitiktų bylos perdavimas nagrinėti Lazdijų rajono apylinkės teismui, nes jo veiklos teritorija yra šalia Druskininkų miesto apylinkės teismo, taigi dalyvaujantiems byloje asmenims šis teismas yra nesunkiai pasiekiamas, be to atsižvelgiama ir į tai, kad Lazdijų rajono apylinkės teismo darbo krūvis yra sąlyginai mažesnis už kitų apylinkių teismų darbo krūvius, todėl yra palankios sąlygos operatyviai išnagrinėti bylą.

10Atsižvelgdama į tai, kas išdėstyta, ir vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 34 straipsnio 3 dalimi, l. e. p. Civilinių bylų skyriaus pirmininkė

Nutarė

11ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Druskininkų autobusų parkas“ ieškinio atsakovui V. V. dėl žalos atlyginimo nagrinėjimą perduoti Lazdijų rajono apylinkės teismui.

12Bylą išsiųsti Lazdijų rajono apylinkės teismui, ieškovui – šios nutarties kopiją.

13Nutartis neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos. Teisėja, laikinai einanti Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigas

14Galina Blaževič

Proceso dalyviai
Ryšiai