Byla 2-5095-793/2014
Dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Petras Mineikis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovės UAB „Grūstė“ ieškinį atsakovėms J. B. individualiai įmonei ir J. B. dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2ieškovė UAB „Grūstė“ kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovėms J. B. individualiai įmonei ir J. B. dėl 3343,69 Lt skolos, 286,07 Lt delspinigių, 6 procentų dydžio metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo įsakymo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidų priteisimo. Atsakovėms nepateikus atsiliepimo į ieškinį, ieškovė prašo priimti sprendimą už akių.

3Procesiniai dokumentai atsakovėms įteikti asmeniškai, tačiau atsakovės atsiliepimų į ieškinį per teismo nustatytą terminą nepateikė, todėl, esant ieškovės prašymui, priimtinas sprendimas už akių (CPK 142 str. 4 d.).

4Ieškinys tenkintinas visiškai.

5Formaliai įvertinus byloje esančius rašytinius įrodymus nustatyta, kad ieškovė su atsakove J. B. individualia įmone 2008-11-31 sudarė pirkimo-pardavimo sutartį, pagal kurią ieškovė įsipareigojo tiekti atsakovės užsakytas prekes, o atsakovė įsipareigojo už jas atsiskaityti. Atsakovė J. B. individuali įmonė savo pareigos atsiskaityti už gautas prekes sutartyje nustatyta tvarka pagal pateiktas PVM sąskaitas faktūras nevykdė, todėl ieškovei yra skolinga 3343,69 Lt, dėl to priskaičiuota 286,07 Lt delspinigių.

6Ištyrus ir formaliai įvertinus byloje esančius rašytinius įrodymus, darytina išvada, kad tarp šalių ieškovės UAB „Grūstė“ ir J. B. individualios įmonės pirkimo – pardavimo sutarties pagrindu susiklostė prievoliniai teisiniai santykiai. Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais pagal įstatymų ar sutarties nurodymus (CK 6.38 str.). Draudžiama vienašališkai atsisakyti vykdyti prievolę, išskyrus įstatymų ar sutarties numatytus atvejus (CK 6.59 str.). Skolininkas laikomas pažeidusiu prievolę, kai neįvykdomos ar netinkamai vykdomos sutartyje numatytos sąlygos arba kai skolininkas praleidžia prievolės įvykdymo terminą (CK 6.63 str. 1 ir 2 d.). Iš byloje esančių rašytinių įrodymų matyti, kad atsakovė J. B. individuali įmonė netinkamai vykdė savo prievolę atsiskaityti už ieškovės pateiktas prekes pirkimo – pardavimo sutarties nustatyta tvarka, todėl ieškinio reikalavimas dėl 3343,69 Lt skolos ir 286,07 Lt delspinigių priteisimo yra pagrįstas ir tenkintinas.

7Ieškovei iš atsakovės J. B. individualios įmonės, praleidusios terminą įvykdyti piniginę prievolę, priteistinos 6 procentų dydžio metinės palūkanos už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme 2014-03-18 iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (CK 6.37 str. 2 d., 6.210 str. 2 d.).

8Visiškai patenkinus ieškinį, ieškovei iš atsakovės priteistinos rašytiniais įrodymais pagrįstos bylinėjimosi išlaidos, t. y. 82,00 Lt žyminis mokestis (CPK 80 str. 1 d. 1 p., 93 str. 1 d.).

9Atsakovė J. B. individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo (LR Individualių įmonių įstatymo 2 str. 1 d.). LR CK 2.50 str. 4 d. nustatyta, jei prievolėms įvykdyti neužtenka neribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens turto, už jo prievoles atsako juridinio asmens dalyvis. Individualios įmonės atveju dalyvis yra individualios įmonės savininkas, kuris už įmonės skolas atsako subsidiariai savo turtu. Atsakovė J. B. yra atsakovės J. B. individualios įmonės savininkė. Esant nustatytam teisiniam reglamentavimui atsakovei J. B. taikytina subsidiari atsakomybė su atsakove J. B. individualia įmone, ir iš atsakovės J. B. subsidiariai priteistina J. B. individualios įmonės skola, delspinigiai, procesinės palūkanos ir bylinėjimosi išlaidos.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 285 – 287 straipsniais, teismas,

Nutarė

11ieškinį tenkinti visiškai.

12Priteisti subsidiariai ieškovei UAB „Grūstė, į. k. 166576122, iš atsakovų J. B. individualios įmonės, į. k. ( - ), ir J. B., a. k. ( - ) 3343,69 Lt skolos, 286,07 Lt delspinigių, 6 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos 3629,76 Lt sumos nuo bylos iškėlimo teisme 2014-03-18 iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei 82,00 Lt, bylinėjimosi išlaidų.

13Atsakovai negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per dvidešimt dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Klaipėdos miesto apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

14Ieškovas per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai