Byla B2-1707-794/2016
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vaclovas Paulikas, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjęs bankrutuojančios UAB ,,Realtoras“ bankroto administratoriaus prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2016 m. vasario 2 d. nutartimi įmonei iškelta bankroto byla. Bankroto administratoriumi paskirtas L. T.. 2016 m. vasario 2 d. nutartimi įmonei taikytas supaprastintas bankroto procesas, nustatyta 6 mėnesių supaprastinto bankroto proceso trukmė nuo nutarties įsiteisėjimo. 2016 m. balandžio 15 d. nutartimi nutarta pripažinti bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

3Bankroto administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos ir jos išregistravimo iš Juridinių asmenų registro. Nurodo, kad per bankroto ir likvidavimo laikotarpį buvo užbaigtos įmonės bankroto ir likvidavimo procedūros. Turto, iš kurio galėtų būti tenkinami kreditorių reikalavimai, nėra.

4Prašymas tenkintinas.

5Įmonės administratorius pateikė teismui Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymą, kurioje nurodyta, kad agentūra duomenų apie bankrutavusioje sukauptas atliekas ir užterštą dirvožemį ar gruntą neturi. Bankroto procedūros baigtos. Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis, teismuose kitų bylų, kuriose bankrutuojanti įmonė būtų dalyvaujančiu asmeniu, nėra.

6Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau tekste – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

8Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsniu, Civilinio proceso kodekso 259, 260, 265, 270 str. teismas

Nutarė

9prašymą tenkinti.

10Pripažinti bankrutavusią UAB ,,Realtoras“ (į. k. 303467414) veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

11Pavesti bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

12Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

13Sprendimas per trisdešimt dienų nuo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai