Byla B2-2943-510/2010
Dėl darbo užmokesčio priteisimo

1Kauno apygardos teismo teisėjas Ramūnas Mitkus, susipažinęs su ieškovo L. V. ieškiniu atsakovui bankrutuojančiai uždarajai akcinei bendrovei „Gritoma“ dėl darbo užmokesčio priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas kreipėsi į teismą su ieškiniu, kuriuo prašė patvirtinti kreditorinį reikalavimą ir priteisti iš atsakovo 1630,19 Lt neišmokėto darbo užmokesčio ir kompensacijos už nepanaudotas papildomas atostogas, vidutinį darbo užmokestį už uždelsimo laiką nuo 2010 m. sausio 31 d. iki visiško teismo sprendimo įvykdymo.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4Iš teismų informacinės sistemos LITEKO duomenų matyti, kad 2010 m. gegužės 24 d. įsiteisėjo Kauno apygardos teismo 2010 m. gegužės 14 d. nutartis dėl bankroto bylos atsakovui UAB „Gritoma“ iškėlimo. Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 5 punkte, 11 straipsnio 3 dalies 10 punkte, 21 straipsnio 1 dalyje, 26 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta bendrovės, kuriai iškelta bankroto byla, kreditorių finansinių reikalavimų tvirtinimo tvarka, kuri yra vertinama kaip speciali norma CPK nustatytos procesinės teisminės asmens teisių ir teisėtų interesų gynimo ir įgyvendinimo tvarkos atžvilgiu (CPK 1 straipsnio 1 dalis, ĮBĮ 1 straipsnio 3 dalis). Ieškovas kaip kreditorius turi teisę pareikšti savo finansinį reikalavimą, atsiradusį iki bankroto bylos iškėlimo dienos, BUAB „Gritoma“ bankroto administratoriui, o ne teismui. Pagal kreditorių, tame tarpe ir ieškovo, pareikštus reikalavimus, patikslintus pagal įmonės apskaitos dokumentus, BUAB „Gritoma“ bankroto administratorius sudaro visų įmonės kreditorių bei jų reikalavimų sąrašą ir pateikia jį teismui tvirtinti (Įmonių bankroto įstatymo 11 straipsnio 3 dalies 10 punktas).

5Remiantis įstatyme imperatyviai įtvirtinta specialia turtinio reikalavimo įmonei, kuriai iškelta bankroto byla, pareiškimo procedūra, ieškovo ieškinys dėl darbo užmokesčio priteisimo vertinamas kaip nenagrinėtinas teisme, todėl yra pagrindas ieškinį atsisakyti priimti (CPK 137 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

6Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 1 punktu,

Nutarė

7Ieškinį atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

8Nutarties nuorašą nusiųsti ieškovui.

9Ši nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai