Byla 2-1221-79/2013
Dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu ir santuokos nutraukimo pasekmių sutarties patvirtinimo

1(S)

2Šiaulių apylinkės teismo teisėja Aldona Monstavičienė,

3dalyvaujant ieškovei M. P., jos atstovei advokatei G. S. , atsakovui Z. P. , Institucijos teikiančios išvadą atstovui A. Š. viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjų M. P. ir Z. P. pareiškimą dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu ir santuokos nutraukimo pasekmių sutarties patvirtinimo ,

4Išnagrinėjęs bylą Nustatė

5Šalys susituokė ( - ) Civilinės metrikacijos skyriuje. Tai šalių pirma santuoka. Santuokos metu gimė 8 vaikai , kurių trys, tai sūnus ( - ) dar nepilnamečiai. Pareiškėja buvo pateikusi ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės , tačiau jo atsisakė . Prašo nagrinėti bylą ypatingos teisenos tvarka pagal pateiktą prašymą ir nutraukti santuoką bendru sutuoktinių sutikimu. Tokį pat prašymą raštu pateikė ir Z. P..

6Pareiškėjai nurodo,kad santuoka faktiškai iširo dėl abiejų nesutarimo ir skirtingų charakterių bei požiūrio į gyvenimą dėl ko kyla bereikalingi konfliktai . Jau beveik vienus metus šalys gyvena atskirai ,bendro ūkio nebeveda , jokių santuokinių ryšių nepalaiko. Šeimos atkurti nėra galimybės, taikymosi termino neprašo. Pareiškėjai nurodė ,kad yra veiksnūs ir dėl santuokos nutraukimo pasekmių sudarė sutartį , kurią prašo patvirtinti . Sutuoktinio išlaikymo klausimu pretenzijų vienas kitam neturi. Pareiškėjai pavardes prašo palikti santuokines.

7Pareiškėjų prašymas tenkintinas ir santuoka nutrauktina.

8Iš šalies pareiškimų matyti, kad santuokiniai ryšiai nutrūkę,šalys nesutarė dėl charakterių nesutapimų, jų santuokinis gyvenimas nutrūkęs, šalys taikytis nenori. Turtinių ginčų nėra, nepilnamečių vaikų gyvenamoji vieta , bendravimas su jais ir išlaikymas išspręstas. Nuo santuokos sudarymo praėję daugiau kaip vieneri metai, abu sutuoktiniai veiksnūs, bendro ūkio neveda , nors pareiškėja buvo pateikusi teismui ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl vieno iš sutuoktinių kaltės ,tačiau iki teismo posėdžio nuomonę šalys pakeitė ir sudarė sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių , kuri neprieštarauja viešajai tvarkai bei iš esmės nepažeidžia vienos iš šalių teisių ir teisėtų interesų , todėl tvirtintina / LR CK 3.53 str. 3d. / Šalims išaiškinta,kad įsiteisėjęs teismo sprendimas ateityje užkirs kelią reikšti tapatų reikalavimą Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 259,260,270,538-541 str.

9Teismas nusprendė:

10Prašymą patenkinti.

11Santuoką, įregistruotą (duomenys neskelbtini civilinės metrikacijos skyriuje , akto įrašo Nr. 151 tarp Z. P. gimusio( - ) Šilalės raj. Keberkščių k. a.k ( - ) ir M. P. gimusios ( - ) a. k ( - ) Šilutės r. Povilų k. turinčių nepilnamečių vaikų, nutraukti.

12Patvirtinti tarp Z. P. ir M. P. sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių šiomis sąlygomis :

 1. Šalys tarpusavio išlaikymo nereikalauja .
 2. Nekilnojamo turto , kuris būtų įgytas santuokoje , nėra.
 3. Šalių susitarimu po santuokos nutraukimo šeimos gyvenamosios patalpos / 63,90 m 2 ploto / ( - ) Šiaulių rajone , visos nuomininko teisės ir pareigos pagal Šiaulių rajono savivaldybės administracijos ir Z. P. 2009-10-09 sudarytą gyvenamosios patalpos nuomos sutartį Nr. GR – 6-03-09 atitenka M. P. , o Z. P. įsipareigoja gyventi skyrium nuo M. P. bei nepilnamečių vaikų N. P. ,S. P. ir A. P. bei išsikelia iš gyvenamosios patalpos ( - ) Šiaulių rajone su visais jam priklausančiais daiktais iki 2013-06-30.
 4. Z. P. neįvykdžius šios sutarties 3 punkte numatytos šalių sutarties sąlygos , M. P. įgyja teisę kreiptis į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo ir Z. P. iškeldinimo iš nuomojamo būsto ( - ), Šiaulių rajone priverstine tvarka .
 5. Kilnojamą turtą , kurį šalys įsigijo santuokoje šalys pasidalijo taip : Z. P. asmeninės nuosavybės teise atitenka automobilis F. D. v/n ( - ) , automobilis R. E. v/n ( - ) , automobilis VW Golf ( - ) ir automobilis VAZ 2103 v/ ( - ) . M. P. po santuokos nutraukimo atitenka automobilinė priekaba v/n SA 377 , šaldytuvas ,, Snaigė,, , viryklė, minkštas svetainės baldų komplektas , sekcija , komoda ir mikrobangų krosnelė.
 6. Šalys viena iš kitos piniginių kompensacijų nereikalauja ir jokių pretenzijų viena kitai dėl bendro turto padalijimo neturi.
 7. Šalys susitarė , kad kiekvienas iš jų pasiliks sau iki santuokos ir santuokoje įgytus asmeninius daiktus.
 8. Nepilnamečių vaikų sūnaus N. P. gimusio( - ) , S. P. gimusios ( - ) ir A. P. gimusios ( - ) gyvenamoji vieta nustatoma su motina M. P. ak ( - ).
 9. Z. P. įsipareigoja dalyvauti auginant , auklėjant ir lavinant sūnų N. P. ir dukras S. P. bei A. P. , bendrauti su nepilnamečiais vaikais atsižvelgiant į savo bei vaikų poreikius bei galimybes.
 10. Z. P. a.k ( - ) įsipareigoja vaikų N. P. gim. ( - ), S. P. gim. ( - ) ir A. P. gim. ( - ) išlaikymui kas mėnesį mokėti po 300 Lt periodinėmis išmokomis kiekvienam nuo 2013 -05-29 iki vaikų pilnametystės .
 11. Vaikų išlaikymui skirtų lėšų tvarkytoja uzufrukto teise yra vaikų motina M. P..

1312 Bendrų kreditorinių įsiskolinimų nėra .

1413 Šalys pasilieka prie turėtų bylinėjimosi išlaidų ir priteisti viena iš kitos neprašo

1514. Nutraukus santuoką palikti santuokines pavardes ( - ) .

16Šio sprendimo nuorašą per tris dienas nuo įsiteisėjimo dienos išsiųsti Šiaulių miesto CMS santuokos nutraukimui užregistruoti.

17Sprendimas per 30 d. gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per šį teismą

18Teisėja

19Aldona Monstavičienė

Proceso dalyviai
Ryšiai