Byla B2-1263-230/2014

1Kauno apygardos teismo teisėja Nijolia Indreikienė, sekretoriaujant R. S., dalyvaujant atsakovės atstovei R. K., viešame teismo posėdyje išnagrinėjo kreditorės uždarosios akcinės bendrovės „Omnitel“ kreditorinio reikalavimo patvirtinimo klausimą uždarosios akcinės bendrovės „Baltijos vilkikai“ bankroto byloje.

2Teisėja, išnagrinėjusi kreditorės reikalavimą,

Nustatė

3Kreditorė UAB „Omnitel“ raštu patikslinusi pareikštą prašymą įtraukti į kreditorių sąrašą prašo patvirtinti jos papildomą kreditorinį reikalavimą 923,97 Lt sumai, kurią sudaro atsiradę nuostoliai UAB „Baltijos vilkikai“ nutraukus įrangos/paslaugų teikimo sutartis prieš terminą. Nurodo, jog atsakovė buvo pasirašiusi sutartis dėl abonentų įjungimo ir paslaugų suteikimo, pasinaudojant akcijomis, pagal kurias buvo suteiktos nuolaidos įsigyti įrangą. Sutartimis buvo numatyta, kad klientas įsipareigoja naudotis paslaugomis tam tikrą laiką nuo nuolaidos suteikimo dienos, sutartis nutraukus dėl kliento kaltė, skaičiuojamos netesybos už kiekvieną mėnesį nuo abonento išjungimo dienos iki minimalaus naudojimosi ryšio paslaugomis termino pabaigos. Atsakovei buvo suteikta nuolaida teikiamoms paslaugoms už 13 500 Lt ir už prekes – 2 691 Lt, iš viso suteikta nuolaidų už 16 441,56 Lt, ji turėjo turėti ne mažiau kaip 23 abonentus. Dėl susidariusių įsiskolinimų abonentai 2010 m. kovo 30 d. buvo išjungti. Nutraukus sutartį paskaičiuota 2 489 Lt netesybos, kurios perskaičiuotos į nuostolius. Juos sudaro suteikta nuolaida įrangai įsigyti, kurios suma proporcingai sumažinta įvykdytų įsipareigojimų daliai ir sudaro 932,97 Lt. Bylą prašo nagrinėti kreditorės atstovui nedalyvaujant.

4Atsakovės atstovė, atsižvelgdama į tai, kad kreditorė prašo priteisti patirtus nuostolius, neprieštarauja, kad toks reikalavimas būtų patvirtintas.

5Kreditorės reikalavimas tvirtintinas patikslintai sumai. Teismų informacinės sistemos „LITEKO“ duomenimis nustatyta, kad Kauno apygardos teismo 2013 m. rugsėjo 19 d. nutartimi atsakovei UAB „Baltijos vilkikai“ buvo iškelta bankroto byla ir nustatytas 40 dienų terminas nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos pareikšti kreditorių reikalavimus (b. l. 16–17). Kreditorė UAB „Omnitel“ reikalavimą pareiškė laiku ir juo prašė patvirtinti 5 575,37 Lt dydžio reikalavimą, kurį sudaro 3 086,37 Lt skola už suteiktas mobiliojo ryšio paslaugas ir 2 489 Lt netesybos (b. l. 6–13). Kauno apygardos teismo 2013 m. gruodžio 12 d. nutartimi (b. l. 17a) buvo patvirtintas šios kreditorės reikalavimas 3 086,37 Lt sumai, kadangi administratorius neginčijo skolos už suteiktas paslaugas sumos, tačiau nesutiko su pareikštu reikalavimu dėl netesybų, nurodydamas, kad jos turėtų būti sumažintos iki protingo dydžio ir negalėtų viršyti patirtų nuostolių, be to, taikytina senatis (b. l. 4–5). Kreditorė pateikusi patikslintą prašymą sumažino nepatvirtino reikalavimo dydį iki 923,97 Lt, nurodydama, kad tai yra realiai patirti nuostoliai dėl taikytų nuolaidų įrangai įsigyti. kurie paskaičiuoti proporcingai neįvykdytų reikalavimų daliai. Administratoriaus atstovė teismo posėdyje pareiškė, kad sutinka su kreditorės sumažintu reikalavimo dydžiu, todėl ginčo dėl nepatvirtintos reikalavimo dalies nelieka, ir jis tvirtintinas, remiantis LR Įmonių bankroto įstatymo (ĮBĮ) 11 straipsnio 3 dalies 10 punktu, 26 straipsnio 1 ir 5 dalimi.

6Teisėja, vadovaudamasi LR ĮBĮ 26 straipsnio 1 ir 5dalimi, LR CPK 290–291 straipsniais,

Nutarė

7Patvirtinti papildomą uždarosios akcinės bendrovės „Omnitel“ reikalavimą 932,97 Lt nuostolių sumai ir patvirtinti šios kreditorės bendrą patikslintą reikalavimą uždarosios akcinės bendrovės „Baltijos vilkikai“ bankroto byloje 4 014,34 Lt sumai.

8Nutartis per 7 dienas nuo jos paskelbimo gali būti apskųsta atskiru skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per šią nutartį priėmusį teismą.

Proceso dalyviai