Byla B2-4975-881/2014
Dėl bankroto bylos iškėlimo sujungimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Vilija Mikuckienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinių bylų pagal ieškovų UAB „Jaukurai“ ir UAB „Laima ir partneriai“ ieškinius atsakovui UAB „Yglė“ dėl bankroto bylos iškėlimo sujungimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas UAB „Jaukurai“ ieškiniu kreipėsi į teismą, prašydamas atsakovui UAB „Yglė“ iškelti bankroto bylą.

3Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Yglė“ į teismą taip pat kreipėsi UAB „Laima ir partneriai“.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 136 straipsnio 4 dalyje numatyta, kad teismas, nustatęs, kad teismo žinioje yra kelios bylos pagal skirtingų ieškovų ieškinius tam pačiam atsakovui, gali sujungti tas bylas į vieną bylą, kad jos būtų kartu išnagrinėtos, jeigu taip sujungus bus greičiau ir teisingai išnagrinėti ginčai, taip pat tais atvejais, kai nagrinėjami reikalavimai tarpusavyje susiję ir dėl to bylų negalima išnagrinėti skyrium. LR įmonių bankroto įstatymo 5 straipsnio 4 dalyje taip pat nustatyta, kad jeigu teismas gauna kelis pareiškimus dėl bankroto bylos iškėlimo tai pačiai įmonei, jie privalo būti nagrinėjami kartu.

5Taigi, esant tokioms aplinkybėms, kai yra iškeltos dvi bylos pagal dviejų ieškovų ieškinius dėl bankroto bylos iškėlimo tam pačiam atsakovui UAB „Yglė“, yra pagrindas šias dvi bylas sujungti, kad šios bylos būtų išnagrinėtos kartu.

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 5 straipsnio 4 dalimi, Civilinio proceso kodekso 136 straipsnio 4 dalimi, 290-291 straipsniais,

Nutarė

7sujungti civilines bylas Nr. B2-4426-881/2014 pagal ieškovo UAB „Jaukurai“ ieškinį atsakovui UAB „Yglė“ dėl bankroto bylos iškėlimo ir Nr. B2-4975-881/2014 pagal ieškovo UAB „Laima ir partneriai“ ieškinį atsakovui UAB „Yglė“ dėl bankroto bylos iškėlimo į vieną bylą ir priskirti šiai bylai civilinės bylos Nr. B2-4426-881/2014 numerį.

8Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai