Byla eB2-1344-730/2016
Dėl pareiškimo ir prašymo dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo atsiėmimo civilinėje byloje pagal pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės „Straujos“ prekybos sistemos pareiškimą atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Valeresta“ dėl bankroto bylos iškėlimo
1Klaipėdos apygardos teismo teisėja Raimonda Andrulienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės „Straujos“ prekybos sistemos prašymą dėl pareiškimo ir prašymo dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo atsiėmimo civilinėje byloje pagal pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės „Straujos“ prekybos sistemos pareiškimą atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Valeresta“ dėl bankroto bylos iškėlimo
Nustatė
2pareiškėja UAB „Straujos“ prekybos sistemos 2016-06-28 kreipėsi į teismą su pareiškimu iškelti atsakovei UAB „Valeresta“ bankroto bylą. Nurodė, kad atsakovė, vadovaujantis paslaugų pirkimo–padavimo teisiniai santykiais, PVM sąskaitomis faktūromis pareiškimo pateikimo dieną yra skolinga 541,66 Eur. Nurodė, kad atsakovė skolos pareiškėjai nesumoka net po pretenzijos pateikimo ir įspėjimo dėl bankroto bylos inicijavimo, todėl mano, kad atsakovė yra nemoki. Reikalavimų užtikrinimui pareiškėja teismo prašė atsakovei taikyti laikinąsias apsaugos priemones – atsakovės turto areštą. 2016-06-30 Klaipėdos apygardos teismo nutartimi prašymas patenkintas, areštuotas atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Valeresta“ priklausantis turtas.
32016-07-25 teisme gautas pareiškėjos UAB „Straujos“ prekybos sistemos pareiškimas, kuriame pastaroji nurodo, jog 2016-07-13 UAB „Valeresta“ į pareiškėjos sąskaitą sumokėjo 517,41 Eur, todėl pareiškėja nebeturi pretenzijų atsakovei ir atsisako pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Valeresta“.
4Pareiškėjos prašymas tenkintinas (LR CPK 140 str., 293 str. 1 d. 4 p.).
5Kreditoriaus pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo teismui galima atsisakyti, iki teismas priima nutartį iškelti bankroto bylą (Įmonių bankroto įstatymo 6 str. 5 d.).
6Į bylą yra pateiktas dokumentas, pinigų priėmimo kvitas, iš kurio akivaizdu, jog atsakovė UAB „Valeresta“ 2016-07-13 į pareiškėjos UAB „Straujos“ prekybos sistemos sąskaitą sumokėjo 517,41 Eur sumą. Pareiškėja nurodė, kad nebeturi pretenzijų atsakovei bei dėl šių naujų aplinkybių atsisako pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Valeresta“ ir laikinųjų apsaugos priemonių jai taikymo.
7Atsižvelgiant į pareiškėjos pateiktą prašymą, kuriuo UAB „Straujos“ prekybos sistemos atsisako pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei, į tai, kad bankroto byla atsakovei dar neiškelta, toks atsisakymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui, todėl pareiškimo atsisakymas priimtinas, byla nutrauktina (CPK 293 str. 1 d. 4 p.). Pagrįstai manytina, kad pareiškėjai žinomos pareiškimo atsisakymo pasekmes.
8Kadangi byla nutrauktina, panaikintinas atsakovės uždarosios akcinės bendrovės „Valeresta“, priklausančio nekilnojamojo ir kilnojamojo turto, piniginių lėšų ar turtinių teisių, priklausančių atsakovei ir esančių pas atsakovę arba trečiuosius asmenis, areštas, kadangi jis buvo taikytas UAB „Valeresta“ kreditorių reikalavimų įvykdymo užtikrinimui, o jo galiojimas buvo nustatytas iki nutarties iškelti bankroto bylą ar atsisakyti ją iškelti įsiteisėjimo.
9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140, 293, 294, 290 straipsniais, Įmonių bankroto įstatymo 6 str. 5 d., teismas
Nutarė
10prašymą patenkinti.
11Priimti pareiškėjos UAB „Straujos“ prekybos sistemos atsisakymą nuo pareiškimo iškelti atsakovei UAB „Valeresta“ bankroto bylą.
12Bylą nutraukti.
13Šalims išaiškinti, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo dalyko tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (CPK 294 str. 2 d.).
14Panaikinti atsakovės uždarosios akcinės bendrovės „Valeresta“, įmonės kodas ( - ), buveinės adresas ( - ), priklausančio nekilnojamojo ir kilnojamojo turto, piniginių lėšų ar turtinių teisių, priklausančių atsakovei ir esančių pas atsakovę arba trečiuosius asmenis, areštą.
15Nutarties kopijas išsiųsti šalims ir Turto arešto aktų registrui.
16Nutartis per 7 dienas nuo jos paskelbimo datos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.