Byla 2-972-71/2011
Dėl perkančiosios organizacijos sprendimo panaikinimo

1Šiaulių apygardos teismo teisėja Regina Agota Gutauskienė, sekretoriaujant Dianai Tarozienei, dalyvaujant atsakovo Akmenės rajono savivaldybės administracijos atstovei A. S. (b.l. 199),

2teismo posėdyje, žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Lakaja“ pareikštą ieškinį atsakovui Akmenės rajono savivaldybės administracijai ir tretiesiems asmenims UAB „Darstamas“, UAB „Vėtrūna“ dėl perkančiosios organizacijos sprendimo panaikinimo ir,

Nustatė

3Ieškovas ieškiniu kreipėsi į teismą ir prašė panaikinti atvirame supaprastintame konkurse „Daugiabučių namų atnaujinimas kompleksiškai tvarkomoje N.Akmenės senamiesčio teritorijoje“ priimtą sprendimą dėl pasiūlymų eilės sudarymo ir iš naujo vertinti pateiktus pasiūlymus (b.l. 1-6). Į teismo posėdį ieškovo atstovas neatvyko.

4Atsakovas pateikė atsiliepimą į ieškinį, kuriame nurodė, kad 2011-05-24 komisija priėmė sprendimą nutraukti pirkimo procedūras, todėl prašo bylą pagal ieškovo ieškinį dėl atsakovo sprendimo panaikinimo nutraukti (LR CPK 123 str. 1 d., b.l. 182-186). Atsakovo atstovė neprašo priimti sprendimo už akių ir prašo ieškinį palikti nenagrinėtą.

5Ieškinys paliktinas nenagrinėtu.

6Lietuvos Respublikos CPK 246 str. 1 d. nurodyta, kai į teismo posėdį neatvyksta ieškovas ir atsakovas neprašo priimti sprendimo už akių, teismas ieškinį palieka nenagrinėtą. Ieškovas nesidomi bylos eiga, nėra prašymo nagrinėti bylą ieškovui nedalyvaujant, o atsakovas neprašo priimti sprendimo už akių, todėl esant tokioms aplinkybėms, teismas nustatęs, kad ieškovas ir tretysis asmuo į teismo posėdį neatvyko be svarbių priežasčių ir nė vieno iš jų nėra gauto prašymo bylą nagrinėti jiems nedalyvaujant, ieškinys paliekamas nenagrinėtas (LR CPK 246 str. 1 d., 296 str. 1 d. 5 p. ). Iš ieškovo priteistinos išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu valstybei (LR CPK 92 straipsnis, b.l. 180).

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 246 str. 1 d. 5 p.,

Nutarė

8Ieškinį palikti nenagrinėtą.

9Priteisti iš ieškovo UAB „Lakaja“ (į/k 167535057, Melioratorių 2B, Molėtai, a/s ( - ), bankas AB Swedbank, banko kodas 73000) 25,41 Lt (dvidešimt penkis litus 41 centą), išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei.

10Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Lietuvos Apeliaciniam teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai