Byla B2-1504-262/2013
Dėl bankroto bylos iškėlimo, trečiasis asmuo UAB „REKALAVIMAS.LT“

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Ona Gasiulytė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovių L. B. ir V. V. ieškinį atsakovui UAB „Debt projects“ dėl bankroto bylos iškėlimo, trečiasis asmuo UAB „REKALAVIMAS.LT“,

Nustatė

2Ieškovas ieškiniu prašo iškelti atsakovui UAB „Debt projects“ bankroto bylą, bankroto administratoriumi skirti UAB „Paltaja“. Nurodė, kad ieškovės yra įmonės darbuotojos. Atsakovas joms jau kurį laiką nemoka atlyginimų. Atsakovas su ieškovėmis neatsiskaitė net ir įspėtas apie bankroto bylos jam inicijavimą. Taigi, yra pagrindas iškelti UAB „Debt projects“ bankroto bylą.

3Atsakovas sutiko, kad jam būtų keliama byla, nes jis yra nemokus ir negali vykdyti savo įsipareigojimų.

4Trečiasis asmuo prašo iškelti atsakovui UAB „Debt projects“ bankroto bylą, bankroto administratoriumi skirti UAB „Genora“. Nurodė, kad jis iš S. Z. perėmė reikalavimą į atsakovo įsiskolinimą. Atsakovas buvo informuotas apie reikalavimo perleidimą, tačiau su naujuoju kreditoriui neatsiskaitė. Iš viso atsakovas trečiajam asmeniui yra skolingas 31 039,81 Lt.

5Ieškinys tenkintinas.

6Bankroto byla iškeliama, jei yra bent viena iš ĮBĮ 9 straipsnio 7 dalyje numatytų sąlygų. Viena iš šių sąlygų- kai įmonė nemoka darbuotojams atlyginimų.

7Ieškovės ieškinyje nurodo, kad atsakovas nėra sumokėjęs jos darbo užmokesčio už 2012 m. birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesius. Šį ieškovių teiginį patvirtina pridedami įrodymai-iš paties atsakovo 2012 m. lapkričio 7 d. išduotų pažymų (b.l. 16-17) matyti, kad atsakovas už minėtą laikotarpį V. V. yra skolingas 3027,94 Lt, L. B. 2394,01 Lt. Taigi, pats atsakovas patvirtino, kad nemoka darbuotojams atlyginimo. Taigi, yra viena iš sąlygų bankroto bylos iškėlimui- įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) darbo užmokestį ir su darbo santykiais susijusias išmokas.

8Tačiau iš bylos medžiagos matyti, kad yra ir kita sąlyga bankroto bylos iškėlimui- UAB „Debt projects“ yra pareiškęs, kad jis negali vykdyti savo įsipareigojimų kreditoriams (b.l. 4).

9Dėl išvardintų priežasčių atsakovui UAB „Debt projects“ keltina bankroto byla, skirtinas įmonės administratorius (ĮBĮ 9 str. 6, 7 d., 10 str. 4 d. 1 p.).

10Nors įstatymas nenustato konkrečių bankroto administratorių atrankos kriterijų, tačiau skiriant bankrutuojančios įmonės administratorių reikia atsižvelgti į tai, koks administratorius užtikrins sklandesnę, efektyvesnę bei ekonomiškesnę bankroto procedūrą. Skiriant bankroto administratorių taip pat reikia atsižvelgti į bankroto administratorių darbo krūvį, dirbančių asmenų skaičių. Administruoti įmonę sutinka bankroto administratoriai UAB „Paltaja“ ir UAB „Genora“. Šios administratorių kandidatūros nustatyta tvarka buvo suderintos su Įmonių bankroto valdymo departamentu prie Ūkio ministerijos. UAB „Paltaja“ šiuo metu administruoja 49 įmones, joje dirba 3 darbuotojai. UAB „Genora“ taip pat dirba 3 darbuotojai, tačiau ji šiuo metu administruoja 79 įmones. Todėl UAB „Paltaja“, teismo nuomone, galės efektyviau vykdyti bankroto procedūras. Nėra nustatyta ĮBĮ 11 straipsnio 4 dalyje nurodytų aplinkybių, dėl kurių ši administratoriaus kandidatūra būtų pripažinta netinkama. Todėl bankrutuojančios UAB „Debt projects“ administratorium skiriama UAB „Paltaja“.

11Kadangi Vilniaus apygardos teismo 2012 m. gruodžio 17 d. nutartimi jau yra pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės, teismas šiuo klausimu nebepasisako.

12Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290, 291 straipsniais, Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 9, 10 straipsniais,

Nutarė

13Iškelti bankroto bylą UAB „Debt projects“ (į.k. 302568296, Jogailos g. 4, Vilnius).

14Paskirti įmonės administratoriumi UAB „Paltaja“ (į.k. 121517849, Naugarduko g. 49-48, Vilnius, leidimas teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas Nr. 136, išduotas Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos 2009 m. vasario 23 d.).

15Nustatyti terminą, per kurį kreditoriai turi teisę pareikšti savo reikalavimus, atsiradusius iki bankroto bylos iškėlimo, - 45 dienas nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos.

16Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 3 punkte, o šiai nutarčiai įsiteisėjus – veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 7 dalies 8 punkte.

17Įpareigoti administratorių per 20 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos pateikti administravimo išlaidų sąmatą.

18Įpareigoti administratorių sudaryti ir pateikti teismui tvirtinti visų įmonės kreditorių ir jų reikalavimų sąrašą ne vėliau kaip per mėnesį nuo nustatyto termino, iki kada kreditoriai turi teisę pareikšti savo reikalavimus, pabaigos. Pavesti jam sušaukti pirmąjį kreditorių susirinkimą ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo teismo nutarties patvirtinti kreditorių reikalavimus įsiteisėjimo dienos.

19Įpareigoti UAB „Debt projects“ valdymo organus per 15 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos perduoti administratorei įmonės turtą pagal balansą, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus.

20Apie nutarties priėmimą informuoti Lietuvos antstolių rūmus.

21Nutartis per 10 dienų nuo priėmimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant atskirąjį skundą Vilniaus apygardos teisme.

Proceso dalyviai
1. Vilniaus apygardos teismo teisėja Ona Gasiulytė, rašytinio proceso tvarka... 2. Ieškovas ieškiniu prašo iškelti atsakovui UAB „Debt projects“ bankroto... 3. Atsakovas sutiko, kad jam būtų keliama byla, nes jis yra nemokus ir negali... 4. Trečiasis asmuo prašo iškelti atsakovui UAB „Debt projects“ bankroto... 5. Ieškinys tenkintinas.... 6. Bankroto byla iškeliama, jei yra bent viena iš ĮBĮ 9 straipsnio 7 dalyje... 7. Ieškovės ieškinyje nurodo, kad atsakovas nėra sumokėjęs jos darbo... 8. Tačiau iš bylos medžiagos matyti, kad yra ir kita sąlyga bankroto bylos... 9. Dėl išvardintų priežasčių atsakovui UAB „Debt projects“ keltina... 10. Nors įstatymas nenustato konkrečių bankroto administratorių atrankos... 11. Kadangi Vilniaus apygardos teismo 2012 m. gruodžio 17 d. nutartimi jau yra... 12. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290, 291 straipsniais,... 13. Iškelti bankroto bylą UAB „Debt projects“ (į.k. 302568296, Jogailos g.... 14. Paskirti įmonės administratoriumi UAB „Paltaja“ (į.k. 121517849,... 15. Nustatyti terminą, per kurį kreditoriai turi teisę pareikšti savo... 16. Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto... 17. Įpareigoti administratorių per 20 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo... 18. Įpareigoti administratorių sudaryti ir pateikti teismui tvirtinti visų... 19. Įpareigoti UAB „Debt projects“ valdymo organus per 15 dienų nuo šios... 20. Apie nutarties priėmimą informuoti Lietuvos antstolių rūmus.... 21. Nutartis per 10 dienų nuo priėmimo gali būti skundžiama Lietuvos...