Byla 2-1264-479/2011
Dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Ž. B., sekretoriaujant Dalei Rimgailienei, teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovės BUAB „Kerpienės firma“ ieškinį atsakovei UAB „Dangiaušrė“ dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą su ieškiniu prašydama priteisti iš atsakovės 9 040,60 Lt skolos. Nurodė, kad 2009-01-14 UAB „Kerpienės firma“ pervedė avansinį mokėjimą UAB „Dangiaušrė“

38 250 Lt. 2009-02-09 ieškovė pagal PVM sąskaitą-faktūrą SKF Nr. 2009021 išrašė atsakovei produkcijos už 5 950 Lt. UAB „Dangiaušrė“ neapmokėjo išrašytų sąskaitų už 9 040,60 Lt.

4Atsakovė pateikė atsiliepimą į ieškovės ieškinį, su ieškiniu nesutinka ir prašo jį atmesti, kaip nepagrįstą.

5Ieškinys paliktinas nenagrinėtas.

6CPK 230 straipsnio 3 dalyje numatyta, kad jeigu į parengiamąjį teismo posėdį be svarbių priežasčių neatvyksta abi šalys, kurioms yra tinkamai pranešta, teismas gali palikti ieškinį nenagrinėtą.

7Teismas privalo imtis įstatymo nustatytų priemonių, kad būtų užkirstas kelias procesui vilkinti, ir siekti, kad byla būtų išnagrinėta kuo greičiau, dalyvaujantys byloje asmenys privalo sąžiningai naudotis ir nepiktnaudžiauti jiems priklausančiomis procesinėmis teisėmis, rūpintis greitu bylos išnagrinėjimu, laiku pateikti teismui argumentus bei įrodymus (CPK 7, 8 str.).

8Parengiamasis teismo posėdis yra teismo posėdis, kuris vyksta iš esmės pagal tas pačias taisykles kaip ir teismo posėdis, tačiau skiriasi tik jų tikslai, parengiamojo teismo posėdžio tikslas parengti bylą teisminiam nagrinėjimui, t. y. išsiaiškinti ir galutinai suformuluoti šalių nuomonę ginčijamais klausimais. Taigi, parengiamojo teismo posėdžio metu siekiama tinkamai pasirengti teisminiam bylos nagrinėjimui, sudaryti sąlygas, kad byla būtų išnagrinėta jau pirmame teismo posėdyje. 2011-04-26 įvyko parengiamasis teismo posėdis, nei ieškovė, nei atsakovė į paskirtą posėdį neatvyko, teismui grąžintos šaukimo įteikimo pažymos patvirtina, kad apie 2010-04-26 įvyksiančio parengiamojo teismo posėdžio laiką ir vietą ieškovei ir atsakovei buvo pranešta tinkamai, vadinasi, šalims buvo sudarytos visos sąlygos pasinaudoti teise dalyvauti teismo posėdyje. Nei ieškovė, nei atsakovė nepateikė įrodymų, dėl kokių svarbių priežasčių negalėjo dalyvauti teismo posėdyje, bei nepateikė prašymo atidėti bylos nagrinėjimą. Atsižvelgiant į paminėtas aplinkybes darytina išvada, kad šalys neatvyko į teismo posėdį be svarbių priežasčių, todėl ieškinys paliktinas nenagrinėtas (CPK 230 str. 3 d., 246 str. 4 d.)

9Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

10ieškovės BUAB „Kerpienės firma“ ieškinį atsakovei UAB „Dangiaušrė“ dėl skolos priteisimo palikti nenagrinėtą.

11Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai