Byla 2-1533-262/2016
Dėl bylos nutraukimo, civilinėje byloje pagal ieškovo BUAB „M. F.“ ieškinį atsakovams A. P. ir A. M. dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir žalos atlyginimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Ona Gasiulytė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo BUAB „M. F.“, atstovaujamo bankroto administratoriaus UAB „I. S.“ prašymą dėl bylos nutraukimo, civilinėje byloje pagal ieškovo BUAB „M. F.“ ieškinį atsakovams A. P. ir A. M. dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir žalos atlyginimo,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teisme yra nagrinėjama civilinė byla pagal ieškovo BUAB „M. F.“ ieškinį atsakovams A. P. ir A. M. dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir žalos atlyginimo.

3Vilniaus apygardos teismo 2014 m. rugsėjo 18 d. nutartimi byla sustabdyta iki bus išnagrinėta baudžiamoji byla Nr. 1-275-369/2014 ir joje įsiteisės teismo nuosprendis.

4Vilniaus apygardos teisme 2016 m. sausio 13 d. gautas ieškovo bankroto administratoriaus prašymas nutraukti bylą. Prašyme nurodoma, jog BUAB „M. F.“ reikalavimas A. P. ir A. M. buvo perleistas A. P., t.y. susidarė situacija kaip ieškovas ir atsakovas sutampa, taigi nėra pagrindo bylos nagrinėjimui.

5Prašymas tenkinamas.

6CPK 167 str. 1 d. yra nurodyta, kad byla atnaujinama išnykus aplinkybėms, dėl kurių ji buvo sustabdyta.

7Kadangi gautas ieškovo prašymas dėl bylos nutraukimo apskritai, akivaizdu, kad tai yra svarbi priežastis bylos atnaujinimui, todėl byla atnaujinama.

8Ieškovas prašo nutraukti bylą, nes A. P. įsigijus reikalavimo teisę (tai, ko buvo prašoma priteisti ieškiniu) susidarė tokia situacija, kai naujasis ieškovas ir atsakovas yra tas pats asmuo (A. P.). Savo prašymą ieškovas pagal analogiją grindžia CPK 293 str. 1 ir 9 p.

9Teismas įvertinęs šio ieškovo prašymo turinį sprendžia, jog iš esmės tai yra prašymas dėl ieškinio atsisakymo.

10Vadovaujantis CPK 140 straipsnio 1 dalimi ieškovas bet kurioje proceso stadijoje gali atsisakyti ieškinio, o teismas priima nutartį priimti ieškinio atsisakymą ir nutraukti bylą. Taigi, įstatymas suteikia teisę ieškovui atsisakyti ieškinio. Nėra nustatyta jokių aplinkybių, dėl kurių ši ieškovo teisė negalėtų būti realizuota. Todėl teismas, vadovaudamasis CPK 293 straipsnio 1 dalies 4 punktu, bylą nutraukia.

11Teismas, vadovaudamasis LR CPK 140 str. 1 d., 167 str. 1 d., 293 str. 1 d. 4 p.,

Nutarė

12Tenkinti ieškovo BUAB „M. F.“, atstovaujamo bankroto administratoriaus UAB „I. S.“, prašymą dėl bylos nutraukimo ir bylą nutraukti.

13Nutartis per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant atskirąjį skundą Vilniaus apygardos teisme.

Proceso dalyviai
Ryšiai