Byla 2-5589-302/2012
Dėl įmonės vadovo veiksmais padarytos žalos atlyginimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Romualda Janovičienė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su ieškovo BDUAB „Baltijos garantas“ ieškiniu atsakovui G. Z. dėl įmonės vadovo veiksmais padarytos žalos atlyginimo,

Nustatė

2Ieškovas BDUAB „Baltijos garantas“ kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovui G. Z., prašydamas priteisti iš atsakovo kaip įmonės buvusio vadovo 17 000 Lt žalai atlyginti, 5 procentus metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

3Ieškinį atsisakytina priimti (CPK 137 str. 2 d.2 p.).

4CPK 137 str. 2 d. 2 p. nurodyta, kad teismas atsisako priimti ieškinį, jeigu ieškinys yra neteismingas tam teismui.

5Kaip matyti iš ieškinio turinio bei prie jo pridėtų dokumentų, ieškovas reiškia ieškinį atsakovui G. Z. kaip buvusiam įmonės vadovui dėl 17 000 Lt žalos atlyginimo. Vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 27 str. 1 p. nuostatomis, apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip 150 000 Lt. Atsižvelgiant į tai, kad reiškiamo reikalavimo dydis neviršija 150 000 Lt, ir nėra kitų išimtinio teismingumo atvejų, numatytų šiame bei 28 straipsnyje, ieškinį atsisakytina priimti kaip neteismingą Vilniaus apygardos teismui.

6Pažymėtina, kad pagal Įmonių bankroto įstatymo 14 str. 3 d. ieškiniai dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir kiti administratoriaus reikalavimai bankrutuojančios ir bankrutavusios įmonės skolininkams nagrinėjami teisme pagal bankrutuojančios įmonės buveinės vietą. Jeigu šių ieškinių ar reikalavimų nagrinėjimą šalys iki bankroto bylos iškėlimo yra susitarusios perduoti arbitražui, jie nagrinėjami teisme arba arbitraže vadovaujantis Komercinio arbitražo įstatymo nuostatomis.

7Dėl nurodyto ieškinys teismingas Vilniaus miesto 3-iajam apylinkės teismui (CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

8Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p., 290 str., 291 str.,

Nutarė

9atsisakyti priimti ieškovo BDUAB „Baltijos garantas“ ieškinį atsakovui G. Z. dėl įmonės vadovo veiksmais padarytos žalos atlyginimo.

10Nutartis per 7 (septynias) dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai