Byla e2VP-1508-1009/2016
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys V. V., AB „Swedbank“, antstolė Eurika Rulienė

1Raseinių rajono apylinkės teismo teisėja Sigita Kazlauskienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamo „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo, prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys V. V., AB „Swedbank“, antstolė Eurika Rulienė,

Nustatė

2pareiškėjas prašo pakeisti pradinį išieškotoją AB „Swedbank“ nauju išieškotoju „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamu „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo. Nurodo, kad pradinis išieškotojas ir naujasis išieškotojas sudarė reikalavimo teisių perleidimo sutartį, pagal kurią pradinis išieškotojas perleido naujajam išieškotojui reikalavimo teisę į skolą, kylančią iš vykdomojo dokumento Nr. 2-806-237/2014.

3Pareiškimas tenkintinas.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 596 straipsnio 1 dalis numato, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais.

5Iš byloje pateiktos reikalavimo teisių perleidimo sutarties išrašo matyti, kad pradinis išieškotojas AB „Swedbank“ perleido naujajam išieškotojui „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamam „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo reikalavimo teisę į skolininko skolą ir kitus mokėjimus. Kreditoriaus teisę perleisti reikalavimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 6.101 straipsnio 1 dalis nustatanti, kad kreditorius turi teisę be skolininko sutikimo perleisti reikalavimą ar jo dalį kitam asmeniui, jeigu tai neprieštarauja įstatymui ar sutarčiai arba jeigu reikalavimas nesusijęs su kreditoriaus asmeniu. Reikalavimo teisės perleidimas neturi pažeisti skolininko teisių ir labiau suvaržyti jo prievolės. Šis reikalavimas nėra susijęs su kreditoriaus asmeniu, neprieštarauja įstatymams. Naujasis išieškotojas siuntė skolininkei V. V. pranešimą, kuriuo informavo apie reikalavimo teisių perleidimą.

6Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes yra pagrindas tenkinti pareiškėjo prašymą, bei pakeisti vykdymo procese išieškotoją AB „Swedbank“ į išieškotoją „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamą „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo.

7Teisių perėmėjui išaiškinta, kad jam visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui (CPK 596 str. 2 d.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 48 str. 1 d., 290 str., 291 str., 593 str., 596 str., teismas

Nutarė

9prašymą tenkinti.

10Pakeisti išieškotoją AB „Swedbank“, į. k. ( - ), į jo teisių perėmėją „PlusPlus Capital“ AS, juridinio asmens kodas ( - ), atstovaujamą „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo, juridinio asmens kodas ( - ), vykdymo procese pagal vykdomąjį dokumentą Nr. 2-806-237/2014 vykdomojoje byloje dėl skolos ir kitų mokėjimų išieškojimo iš skolininkės V. V., a. k. ( - ).

11Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Raseinių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai