Byla B2-3041-614/2016
Dėl bendrovės pripažinimo pasibaigusia civilinėje byloje pagal ieškovo UAB „Reikalavimas.LT“ ieškinį atsakovui UAB „Monte Baltic“ dėl bankroto bylos iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Eglė Surgailienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi BUAB „Monte Baltic“ bankroto administratoriaus UAB „Genora“ prašymą dėl bendrovės pripažinimo pasibaigusia civilinėje byloje pagal ieškovo UAB „Reikalavimas.LT“ ieškinį atsakovui UAB „Monte Baltic“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2012-10-09 nutartimi UAB „Monte Baltic“ iškelta bankroto byla, įmonės bankroto administratoriumi paskirta UAB „Genora“. 2012-12-11 nutartimi patvirtinta BUAB „Monte Baltic“ administravimo išlaidų sąmata. 2013-05-03 nutartimi patvirtintas BUAB „Monte Baltic“ kreditorių ir jų kreditorinių reikalavimų sąrašas. 2014-01-17 nutartimi BUAB „Monte Baltic“ pritaikytas supaprastintas bankroto procesas. 2014-02-19 nutartimi bankrutuojanti UAB „Monte Baltic“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto, nustatyta supaprastinto bankroto proceso trukmė bei patvirtinta administravimo išlaidų sąmata. 2015-03-10 nutartimi nutrauktas BUAB „Monte Baltic“ supaprastinto bankroto proceso vykdymas ir nutarta vykdyti šios įmonės bankroto procedūras bendra Įmonių bankroto įstatyme nustatyta tvarka.

3Teisme gautas BUAB „Monte Baltic“ bankroto administratoriaus UAB „Genora“ prašymas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Administratorius nurodė, kad 2016-06-08 įvykusio kreditorių susirinkimo metu buvo patvirtinti bankrutavusios įmonės likvidacinis balansas ir aktas bei pavesta administratoriui kreiptis į teismą dėl įmonės pabaigos.

4Prašymas tenkintinas.

5Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. įtvirtinta, kad, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

6Kaip matyti iš bankroto administratoriaus kartu su nagrinėjamu prašymu pateikto BUAB „Monte Baltic“ kreditorių susirinkimo protokolo 16/06/08-1, 2016-06-08 įvykusio kreditorių susirinkimo metu buvo nutarta patvirtinti bankrutavusios įmonės likvidacinį balansą ir aktą bei pavesta administratoriui kreiptis į teismą dėl įmonės pabaigos. VĮ „Registrų centras“, VĮ „Regitra“ ir bankroto administratoriaus teismui pateikto BUAB „Monte Baltic“ 2016-05-20 balanso duomenys patvirtina, kad BUAB „Monte Baltic“ turto nebeturi. Taigi galimybių gauti pajamų kreditorių finansiniams reikalavimams patenkinti nėra. Nepatenkintų kreditorinių reikalavimų bendra suma sudaro 39 485,23 Eur. Bankroto administratorius pateikė teismui LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2016-06-07 raštą „Dėl pažymos išdavimo“ Nr. VR-14.6-949, kuriame nurodyta, jog Agentūra neturi duomenų, kad BUAB „Monte Baltic“ sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas. Iš Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO matyti, kad kitų neišnagrinėtų bylų, susijusių su bankrutavusia įmone, nėra. Be to, bankroto administratorius pateikė teismui įrodymus, patvirtinančius, kad BUAB „Monte Baltic“ kreditoriai apie klausimo dėl įmonės pabaigos nagrinėjimą buvo informuoti tinkamai. Esant nurodytoms aplinkybėms, yra pagrindas priimti sprendimą dėl bankrutavusios UAB „Monte Baltic“ pabaigos.

7Vadovaudamasis CPK 259 str., 260 str., 263 str., 270 str., ĮBĮ 32 str. 4 d., teismas

Nutarė

8BUAB „Monte Baltic“ bankroto administratoriaus UAB „Genora“ prašymą dėl bendrovės pripažinimo pasibaigusia patenkinti.

9Pripažinti BUAB „Monte Baltic“ (į. k. 300564908, registruota buveinė - V. Nagevičiaus g. 4-40, Vilnius) pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

10Pavesti BUAB „Monte Baltic“ bankroto administratoriui UAB „Genora“ atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d.

11Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai