Byla 2-1010/2011

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Artūro Driuko (teisėjų kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Kazio Kailiūno ir Egidijaus Žirono teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo S. B. atsisakymą nuo atskirojo skundo, paduoto dėl Vilniaus apygardos teismo 2011 m. sausio 5 d. nutarties, kuria teismas tenkino ieškovo S, B. prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones atsakovo J. F. atžvilgiu civilinėje byloje Nr. 2-3213-232/2011, iškeltos pagal ieškovo S. B. ieškinį atsakovui J. F dėl žalos atlyginimo, tretysis asmuo restruktūrizuojamos uždarosios akcinės bendrovės „Vilbaiva“ restruktūrizavimo administratorius UAB „Insolvensa“,

Nustatė

2Ieškovas S. B. kreipėsi į teismą su netiesioginiu ieškiniu atsakovui J. F. ir prašė priteisti iš atsakovo 439 859 Lt žalos atlyginimo, 6 proc. metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, bylinėjimosi išlaidas.

3Netiesioginiame ieškinyje pareikštų reikalavimų įvykdymo užtikrinimui ieškovas prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti atsakovo kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, o jo nesant ar nepakankant ieškinio užtikrinimui pinigines lėšas ir turtines teises, priklausančias atsakovui ir esančioms pas atsakovus arba trečiuosius asmenis.

4Vilniaus apygardos teismas 2011 m. sausio 5 d. nutartimi ieškovo prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių tenkino.

5Atsakovas J. F. dėl Vilniaus apygardos teismo 2011 m. sausio 5 d. nutarties padavė atskirąjį skundą, kuriuo prašė pirmosios instancijos teismo nutartį panaikinti ir atmesti ieškovo prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo. Pirmosios instancijos teismas ieškovo atskirąjį skundą priėmė ir persiuntė nagrinėti Lietuvos apeliaciniam teismui.

6Ieškovas S. B. atsiliepime į ieškovo atskirąjį skundą prašė pirmosios instancijos teismo nutartį palikti nepakeistą, o skundą atmesti.

7Rengiantis nagrinėti bylą apeliacine tvarka 2011 m. kovo 7 d. Lietuvos apeliaciniame teisme gautas atsakovo J. F. pareiškimas dėl atsisakymo nuo paduoto atskirojo skundo dėl Vilniaus apygardos teismo 2011 m. sausio 5 d. nutarties. Pareiškime nurodoma, kad atsakovas su ieškovu S. B. susitarė dėl taikaus kilusio tarpusavio teisinio ginčo išsprendimo. Atsakovas prašo priimti jo paduotą atsisakymą nuo atskirojo skundo ir nurodo, kad jam yra žinomi atsisakymo nuo atskirojo skundo teisiniai padariniai.

82011 m. kovo 7 d. Lietuvos apeliaciniame teisme buvo gautas ieškovo S. B. sutikimas dėl atsakovo J. F. atsisakymo nuo atskirojo skundo. Sutikime nurodoma, kad ieškovas su atsakovu susitarė dėl taikaus kilusio tarpusavio teisinio ginčo išsprendimo, taip pat, kad ieškovas atsisako nuo reikalavimų atlyginti byloje turėtas bylinėjimosi išlaidas. Ieškovas prašo priimti atsakovo atsisakymą nuo atskirojo skundo ir apeliacinį procesą šioje civilinėje byloje nutraukti.

9Atsisakymas nuo atskirojo skundo priimtinas, apeliacinis procesas nutrauktinas.

10CPK 308 straipsnio pirmoji dalis suteikia apeliantui teisę atsisakyti apeliacinio skundo iki baigiamųjų kalbų, o jeigu skundas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka – iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios. Teismas gali nepriimti apeliacinio skundo atsisakymo, jei toks procesinis veiksmas prieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms ar viešajam interesui (CPK 42 str. 2 d.). Proceso teisės normos, reglamentuojančios su atskiraisiais skundais susijusius klausimus, nenumato kitokių taisyklių, todėl sprendžiant klausimą dėl atsisakymo nuo atskirojo skundo, taikomos aukščiau nurodytos bendrosios teismo neįsiteisėjusių sprendimų apskundimo taisyklės (CPK 338 str.).

11Apeliantas atsisakymą nuo atskirojo skundo pateikė iki bylos nagrinėjimo apeliacinės instancijos teisme pradžios. Jis nurodė, kad su ieškovu susitarė dėl taikaus tarpusavio teisinio ginčo išsprendimo. Teisėjų kolegija nenustatė, kad ieškovo atsisakymas nuo atskirojo skundo prieštarautų imperatyvioms įstatymo normoms ar pažeistų viešąjį interesą. Esant tokioms aplinkybėms, atsisakymas nuo atskirojo skundo priimtinas, apeliacinis procesas nutrauktinas (CPK 308 str. 1 ir 2 d.).

12Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 308 straipsniu ir 338 straipsniu,

Nutarė

13Atsakovo J. F. atsisakymą nuo atskirojo skundo priimti.

14Apeliacinį procesą, pradėtą pagal atsakovo J. F. atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2011 m. sausio 5 d. nutarties, nutraukti.

Proceso dalyviai