Byla 2-115-446/2014
Dėl tėvystės nuginčijimo, rašytinio proceso tvarka išsprendusi ieškinio priėmimo klausimą

1Kelmės rajono apylinkės teismo teisėja Vilma Raščiuvienė civilinėje byloje pagal ieškovo A. G. ieškinį atsakovei S. J., institucijai teikiančiai išvadą, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui, dėl tėvystės nuginčijimo, rašytinio proceso tvarka išsprendusi ieškinio priėmimo klausimą,

Nustatė

2Kelmės rajono apylinkės teisme 2013 m. gruodžio 30 d. gautas ieškovo A. G. ieškinys, kuriuo prašoma nustatyti, kad jis (A. G.) nėra 2012 m. liepos 20 d. gimusio A. J. tėvas, o A. J. nėra jo (ieškovo) sūnus ir vaiko gimimo liudijime įrašą grafoje „Tėvas“, įrašytą „A. G.“ panaikinti; taip pat, jei atsakovė S. J. nesutiks su jo (ieškovo) teiginiais, prašo paskirti teismo medicininę ekspertizę tėvystei nustatyti bei priteisti su byla turėtas bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškinį atsisakoma priimti.

4Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 3.149 straipsnio 2 dalies nuostatos numato, kad duomenų vaiko gimimo įraše apie vaiko motiną ar tėvą, įrašytų remiantis įsiteisėjusiu ir galutiniu teismo sprendimu, nuginčyti negalima.

5Lietuvos teismui informacinės sistemos (LITEKO) duomenimis, Kelmės rajono apylinkės teisme 2012 metais buvo išnagrinėta civilinė byla Nr. 2-736-496/2012 pagal ieškovės S. J. ieškinį atsakovui A. G., institucijai teikiančiai išvadą, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos teisių skyriui, dėl tėvystės nustatymo, išlaikymo priteisimo ir gyvenamosios vietos nustatymo. Kelmės rajono apylinkės teismo 2012 m. lapkričio 26 d. nutartimi buvo patvirtinta šalių sudaryta taikos sutartis ir nutraukta civilinė byla Nr. 2-736-496/2012 pagal ieškovės S. J. ieškinį atsakovui A. G., institucijai teikiančiai išvadą, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos teisių skyriui, dėl tėvystės nustatymo, išlaikymo priteisimo ir gyvenamosios vietos nustatymo. Teismo patvirtintos šalių pasirašytos taikos sutarties 1 punkte nurodyta, kad „atsakovas A. G., a. k. ( - ), gimęs 1983 m. gruodžio 31 d., gyvenantis ( - ), pripažįsta, kad yra ieškovės sūnaus A. J., a. k. ( - ), tėvas“. Kelmės rajono apylinkės teismo 2012-11-26 nutartis Nr. 2-736-496/2012 įsiteisėjo 2012 m gruodžio 4 d. Apeliacine tvarka ši nutartis nebuvo skundžiama.

6Kadangi tėvo duomenys iš vaiko gimimo įrašo gali būti išbraukti tik panaikinus teismo sprendimą dėl tėvystės nustatymo, todėl daroma išvada, kad ieškovas A. G. teismui turėjo pateikti ne šį ieškinį, tačiau pateikti prašymą atnaujinti procesą jau išnagrinėtoje civilinėje byloje Nr. 2-736-496/2012. Panaikinus tokį eismo sprendimą (nutartį), iš naujo kelti bylos teisme dėl tėvystės nuginčijimo nebereikia. Tokiu atveju tėvo duomenis iš vaiko gimimo įrašo išbraukia civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai remdamiesi aukštesniojo teismo sprendimu (nutartimi), kuriuo panaikintas sprendimas nustatantis tėvystę (Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2006 m. gegužės 19 d. įsakymu Nr. 1R-160 patvirtintų Civilinės metrikacijos taisyklių 109 6 punktas).

7Kad vienoje byloje nebūtų priimami keli sprendimai, CPK yra nurodyta, jog teismai negali nagrinėti bylų, kuriose yra įsiteisėję teismo arba arbitražo sprendimai, priimti dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu, arba teismo nutartis priimti ieškovo atsisakymą ieškinio ar patvirtinti šalių taikos sutartį (CPK 137 straipsnio 2 dalies 4 punktas). Kadangi Kelmės rajon apylinkės teismo civilinėje byloje Nr. 2-736-496/2012 yra patvirtinta bylos šalių (ieškovės S. J. ir atsakovo A. G.) pasirašyta taikos sutartis dėl tėvystės pripažinimo ir teismo 2012 m. lapkričio 26 d. nutartis yra įsiteisėjusi, todėl ieškovo ieškinį dėl tėvystės nuginčijimo atsisakoma priimti (Lietuvos Respublikos CPK 137 straipsnio 2 dalies 4 punktas).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 straipsnio 2 dalies 4 punktu ir 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

9Atsisakyti priimti ieškovo A. G. ieškinį atsakovei S. J., institucijai, teikiančiai išvadą, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui, dėl tėvystės nuginčijimo.

10Nutartis per septynias dienas nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Kelmės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai