Byla 2YT-572-512/2018

1Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėjas Egidijus Mickevičius,

2S. S. Jauniškytei, žodinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovės L. P. ieškinį atsakovui J. P., dėl santuokos nutraukimo ir kitų klausimų, tretieji asmenys akcinė bendrovė ,,Citadele” bankas, uždaroji akcinė bendrovė “Šiaulių banko lizingas”, uždaroji akcinė bendrovė “SB lizingas”, uždaroji akcinė bendrovė “IPF Digital Lietuva”, uždaroji akcinė bendrovė “Julianus Inkaso” ir pagal atsakovo J. P. priešieškinį ieškovei L. P. dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės, santuokoje įgyto turto ir prievolių padalijimo,

Nustatė

32018 m. vasario 2 d. teismas priėmė sprendimą, kuriuo ieškinį ir priešieškinį patenkino iš dalies.

42018 m. vasario 12 d. teisme gautas ieškovės atstovo prašymas dėl papildomo sprendimo civilinėje byloje priėmimo. Nurodo, kad teismas, 2018 m. vasario 2 d. sprendimu iš dalies patenkinęs ieškovės ieškinį ir atsakovo priešieškinį, neišsprendė ieškovės patirtų bylinėjimosi išlaidų klausimo.

5Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 277 straipsnio 1 dalies 3 punktas numato, jog teismas, priėmęs byloje sprendimą, dalyvaujančių byloje asmenų pareiškimu arba savo iniciatyva gali priimti papildomą sprendimą, jeigu teismas neišsprendė bylinėjimosi išlaidų ar jų dalies atlyginimo ar paskirstymo klausimo.

6Byloje nustatyta, kad priimant 2018 m. vasario 2 d. teismo sprendimą, juo buvo patenkinta po 50 procentų šalių reikalavimų. 2018 m. vasario 2 d. teismas sprendimu priteisė ieškovei iš atsakovo 20,50 Eur žyminio mokesčio bei atsakovui iš ieškovės - 306,90 Eur žyminio mokesčio ir advokato pagalbos išlaidų.

7Byloje pateikti įrodymai, kad ieškovė patyrė 600 Eur bylinėjimosi išlaidų advokato padėjėjo teisinei pagalbai apmokėti.

8Esant nustatytoms aplinkybėms konstatuotina, jog priimant 2018 m. vasario 2 d. teismo sprendimą liko neišspręstas dalies ieškovės patirtų bylinėjimosi išlaidų atlyginimo klausimas. Atsižvelgiant į tai, kad 2018 m. vasario 2 d. sprendimu ieškinys patenkintas 50 procentų, rašytiniai įrodymai dėl ieškovės patirtų bylinėjimosi išlaidų advokato padėjėjo teisinei pagalbai apmokėti į bylą buvo pateikti iki bylos išnagrinėjimo iš esmės pabaigos (CPK 98 str. 1 d.), priimtinas papildomas sprendimas ir iš atsakovo ieškovės naudai priteistina 300 Eur bylinėjimosi išlaidų advokato padėjėjo teisinei pagalbai apmokėti (CPK 277 str. 1 d. 3 p.).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 270, 277 straipsniais, teismas

Nutarė

10priteisti iš atsakovo J. P. (J. P.), a.k. ( - ) 300 Eur bylinėjimosi išlaidų advokato padėjėjo teisinei pagalbai apmokėti, ieškovei L. P., a.k. ( - )

11Papildomas sprendimas per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

Proceso dalyviai
Ryšiai