Byla 2-121-205/2010

1Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėja Virginija Jurkštienė, sekretoriaujant Eglei Keršienei, dalyvaujant suinteresuotam asmeniui Pasvalio rajono 2 notarų biuro notarei Imai Budrytei,

2žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjos E. F. pareiškimą suinteresuotiems

3asmenims Panevėžio apskrities viršininko administracijai, Panevėžio apskrities valstybinei

4mokesčių inspekcijai, Pasvalio rajono 2 notarų biurui dėl termino palikimui priimti atstatymo

Nustatė

5Pareiškėja nurodė, kad ( - ) mietelyje, Pasvalio rajone mirė A. A., jos tėvo A. A. brolio P. A. sūnus. Apie jo mirtį sužinojusi tik 2009-11-03 iš giminaičio R. P.. Kreipusis į Pasvalio rajono 2 notarų biurą dėl jo palikimo priėmimo, nes esanti vienintelė įpėdinė, galinti paveldėti A. A. turtą. Ten sužinojusi, kad praleido terminą palikimui priimti. Prašo atstatyti šį terminą, nes jį praleidusi dėl svarbios priežasties - nežinojo, kad A. A. mirė.

6Pareiškimas tenkintinas. Suinteresuoti asmenys nepareiškė prieštaravimų, kad pareiškėjai terminas būtų atstatytas. Liudytojas R. P. patvirtino faktą, jog pareiškėja tik iš jo sužinojo apie giminaičio A. A. mirtį 2009-11-03. Esant šioms aplinkybėms, terminas palikimui priimti po A. A. mirties ( mirties akto įrašas Nr. ( - )) atstatytinas, teismui konstatavus, kad jis praleistas dėl svarbios priežasties.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 576-578 str.,

Nutarė

8Atnaujinti E. F. (a.k. ( - )) terminą palikimui priimti po A. A. mirties (mirties akto įrašas Nr. ( - )).

9Priteisti iš E. F. (a.k. ( - )) 50,20 Lt teismo išlaidų valstybei.

10Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai