Byla A2.8.-20-948/2015
Dėl administracinės bylos išnagrinėjimo – Panevėžio apygardos prokuratūros Antrasis baudžiamojo persekiojimo skyrius

1Biržų rajono apylinkės teismo teisėja Edita Jusevičienė, dalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamai E. M., a.k. ( - ) įmonės – kirpyklos kirpėjai, gyvenančiai ( - ), išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą, institucija, kreipusis dėl administracinės bylos išnagrinėjimo – Panevėžio apygardos prokuratūros Antrasis baudžiamojo persekiojimo skyrius,

Nustatė

2E. M. iškelta administracinio teisės pažeidimo byla dėl to, kad ji pažeisdama nustatytą tvarką - Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2004 m. gegužės 26 d. įsakymu Nr. 4-200 patvirtintų „Fiziniams asmenims taikomų alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių“ 2 p. reikalavimą, kuris nustato, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje fiziniams asmenims draudžiama gabenti ir laikyti jiems nuosavybės teise priklausančiose, pagal nuomos, panaudos sutartį ar kitais pagrindais naudojamose patalpose ir kitose vietose tabako gaminius, nepaženklintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiaisiais ženklais - banderolėmis, taip pat kontrabandinius tabako gaminius ir 2010 m. birželio 11 d. įsakymu Nr. 4-443 patvirtintų „Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2004 m. gegužės 26 d. įsakymu Nr. 4-200 patvirtintų Fiziniams asmenims taikomų alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių“ pakeitimo 3.3 p. reikalavimą, kuris nustato, kad fiziniams asmenims leidžiama gabenti įvežtus iš trečiųjų šalių į Lietuvos Respubliką alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius, kurių kiekis vienam asmeniui neviršija Lietuvos Respublikos galiojančiais teisės aktais nustatyto kiekio, leidžiamo keleiviams įvežti oro transportu iš trečiųjų šalių be importo, pridėtinės vertės mokesčio ir akcizų, tai yra 200 vienetų cigarečių, savo namuose ( - ), neteisėtai nuo tyrimo metu nenustatyto laiko iki 2014-12-10 laikė 50 pakelių cigarečių „NZ GOLD SUPER SLIMS“ ir 70 pakelių „5 MINSK SUPER SLIMS“ 1020 Lt (295,41 EUR) bendros vertės (įskaitant visus mokesčius) su Baltarusijos Respublikos banderolėmis ir tokiais veiksmais padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 1632 str. 2 d.

3E. M. kalta prisipažino visiškai. Paaiškino, kad kratos metu jos namų pirmame aukšte rastos kontrabandinės cigaretės yra jos, nes ji pati rūko ir dėl pažeidimo gailisi. Prašo išdėstyti paskirtos baudos mokėjimą.

4E. M. kaltę įrodo ir visa rašytinė bylos medžiaga: nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą ir iškelti administracinio teisės pažeidimo bylą, nutarčių dėl kratų atlikimo, kratų protokolų, daiktų apžiūros protokolo, fotolentelės, nutarimo dėl daiktų perdavimo į daiktų saugyklą, kvito B Serija BBB Nr. ( - ), informacijos dėl 2014 m. gruodžio mėn. ne bendrijos prekių (cigarečių) muitinę vertę, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, R. M. liudytojo apklausos protokolo kopijos ir paties administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens paaiškinimas. Visų šių įrodymų visumos pakanka jos kaltei dėl padaryto pažeidimo pagrįsti.

5E. M. atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta, o lengvina tai, kad prisipažino ir gailisi nusižengusi.

6Skiriant nuobaudą atsižvelgiama į padaryto pažeidimo apimtį, E. M. asmenybę – dirba, administracine tvarka nebausta, o neteisėtai laikytų akcizais apmokestinamų prekių vertė sudarė 7,8 MGL, kai LR ATPK 1632 str. 2 d. numatyta atsakomybė už pažeidimą, kai prekių vertė sudaro nuo 2 iki 10 MGL, bei atsižvelgiant į jo atsakomybę lengvinančią aplinkybę ir sunkinančių nebūvimą, skirtinos baudos dydis mažintinas nuo vidurkio iki minimumo (LR ATPK 302 str.), konfiskuojant neteisėtai laikytas cigaretes, kurios kvitu B Serija BBB Nr. ( - ), perduotos saugojimui į Panevėžio apskrities VPK Pasvalio rajono PK daiktų saugyklą (LR ATPK 26 str. 1 d.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 283-284 str., teismas,

Nutarė

8E. M. nubausti pagal LR ATPK 1632 str. 2 d. 289 EUR (dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių eurų) bauda, konfiskuojant 120 (vieną šimtą dvidešimt) pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

9Baudos mokėjimą išdėstyti 5 (penkių) mėnesių laikotarpiui po (57,8 EUR) kas mėnesį mokamomis įmokomis, pirmą įmoką sumokant ne vėliau kaip per 40 dienų nuo nutarimo gavimo dienos, o jei nutarimas apskundžiamas – ne vėliau kaip per 40 dienų nuo skundo atmetimo dienos. Bauda turi būti sumokėta į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM sąskaitą Nr. LT 24 7300 0101 1239 4300, „Swedbank“, AB, banko kodas 73000, įmokos kodas 6030.

10Nutarimas per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Biržų rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai